Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STAR OF THE GAMEWEEK XIV

Alef Firmino (KF Llapi), Ylli i javës (14)

Foto: FFK

Alef Firmino (KF Llapi), Ylli i javës (14)


22 November, 2021 @11:43

Sulmuesi i Llapit, Alef Firmino, që këtë verë erdhi te skuadra e Tahir Batatinës si përforcim në sulm, është përzgjedhur për herë të parë lojtari i javës në Superligë, duke marrë çmimin Ylli i javës.

FFK ka bërë të ditur se çmimi i takon brazilianit, që shënoi dy gola në përballjen derbi, ku Llapi mposhti Ballkanin me përmbysje, kurse Firmino u fut në ndeshje si zëvendësues për të qëlluar dy herë portën e Stivi Frashërit.

Përndryshe, këtë stinor Firmino është bërë lojtari i dytë i Llapit që ka marrë këtë çmim, pasi që më parë edhe Valmir Veliu e kishte fituar “Yllin e javës”.YJET E DERITASHME TË JAVËS NË SUPERLIGË 21/22:

Xhiro I Nuk ka pasur çmim
Xhiro II Ermal Krasniqi (KF Ballkani)
Xhiro III Ardit Tahiri (KF Drita)
Xhiro IV Torvioll Stullqaku (KF Malisheva)
Xhiro V Marclei Santos (KF Ulpiana)
Xhiro VI Gerhard Progni (KF Gjilani)
Xhiro VII Ahmed Januzi (KF Dukagjini)
Xhiro VIII Armend Thaqi (KF Ballkani)
Xhiro IX Kreshnik Uka (KF Drenica)
Xhiro X Valmir Veliu (KF Llapi)
Xhiro XI Ermal Krasniqi (KF Ballkani)
Xhiro XII Ardi Shala (KF Ulpiana)
Xhiro XIII Theophilus Solomon (KF Ballkani)
Xhiro XIV Alef Firmino (KF Llapi)

ONIX 1-1 TREPÇA'89

Namani shpëton ‘89-shin nga humbja, Onix ngritet

FFK Liga e parë

Namani shpëton ‘89-shin nga humbja, Onix ngritet

22/11/21 @ 11:14

FLAMURTARI 0-1 KIKA

Fitore që i nxorri nga fundi

FFK Liga e parë

Fitore që i nxorri nga fundi

22/11/21 @ 07:51

LLAPI 4-1 BALLKANI

Zëvendësuesit e Llapit përmbysin Ballkanin, për të tretën me radhë dhe ngritje

FFK Superliga

Zëvendësuesit e Llapit përmbysin Ballkanin, për të tretën me radhë dhe ngritje

21/11/21 @ 17:11

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

21/11/21 @ 12:45

MAN UNITED

Zyrtare: Ole largohet!

Premier League/Transfere

Zyrtare: Ole largohet!

21/11/21 @ 11:36

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Në pritje të largimit zyrtar!

Premier League

Në pritje të largimit zyrtar!

21/11/21 @ 09:55

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (14)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (14)

22/11/21 @ 11:45

LLAPI 4-1 BALLKANI

Zëvendësuesit e Llapit përmbysin Ballkanin, për të tretën me radhë dhe ngritje

FFK Superliga

Zëvendësuesit e Llapit përmbysin Ballkanin, për të tretën me radhë dhe ngritje

21/11/21 @ 17:11

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

21/11/21 @ 12:45

FERONIKELI 0-1 MALISHEVA

Ronald Sobowale në shtesa sjell fitoren e parë pas dy muajve

FFK Superliga

Ronald Sobowale në shtesa sjell fitoren e parë pas dy muajve

20/11/21 @ 15:04

ULPIANA - GJILANI

Super Gerhard Progni, Gjilani ngjitet në krye

FFK Superliga

Super Gerhard Progni, Gjilani ngjitet në krye

20/11/21 @ 14:59

DRITA - DRENICA

Heroi Simonovski, Drita fiton ndaj Drenicës

FFK Superliga

Heroi Simonovski, Drita fiton ndaj Drenicës

20/11/21 @ 14:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Malisheva

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Malisheva

20/11/21 @ 12:17

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Drenica

20/11/21 @ 12:14

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ulpiana - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ulpiana - Gjilani

20/11/21 @ 12:07

PRISHTINA 0-0 DUKAGJINI

Dukagjini i merr pikë Ibrakovicit në debutim me Prishtinën

FFK Superliga

Dukagjini i merr pikë Ibrakovicit në debutim me Prishtinën

19/11/21 @ 15:06


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga