Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARMA 1-2 INTER

Alexis-Lukaku çojnë Interin +10 nga kampioni, +6 nga rivali lokal

Alexis-Lukaku çojnë Interin +10 nga kampioni, +6 nga rivali lokal


4 March, 2021 @22:50

Alexis Sanchez ka shënuar dy herë për Interin sonte, në përballjen e nerazzurrëve lider ndaj Parmës, për fitoren 1-2 [Hernani 71 - Alexis 55, 62].

Me këtë fitore, Interi ka mbajtur komandën në krye të Serie A-së, derisa distanca me ndjekësin e parë Milan është 6, e kampionin Juventus 10 pikë.

Pas 25 xhirosh, Inter ka ngjallë shpresat për të qenë kampion i Italisë për herë të parë që prej vitit 2010 dhe dominimit shumë-vjeçar të Juventusit.

Deri në fund të stinorit ka edhe 13 xhiro.

Të dy asistimet në golat e kilianit sonte i ka dhënë golashënuesi në formë i ekipit të Antonio Contes, Romelu Lukaku.


FFK

Caktohen gjyqtarët e javës 23 në Superligë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Caktohen gjyqtarët e javës 23 në Superligë

04/03/21 @ 20:38

FUTSALL

Finale prishtinase në turneun “Adem Jashari”

Futsall Superliga

Finale prishtinase në turneun “Adem Jashari”

04/03/21 @ 20:26

LEART PAQARADA

Gjendja e Paqaradës e paqartë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Gjendja e Paqaradës e paqartë

04/03/21 @ 20:00

SUPERLIGA TURKE

Valencia shpëton pikën e Fenerbahçes

International

Valencia shpëton pikën e Fenerbahçes

04/03/21 @ 19:20

TRANSFER

Juventus i i interesuar për Jorginho

Premier League/Serie A/Transfere

Juventus i i interesuar për Jorginho

04/03/21 @ 19:16

ROSHI & MEMOLLA

Dyshja shqiptare e Diosgyor pozon me shqiponjë

Kombëtarja

Dyshja shqiptare e Diosgyor pozon me shqiponjë

04/03/21 @ 18:57

MEDIA TALK

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

Premier League/Serie A/Transfere

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

26/07/21 @ 11:39

ZYRTARE

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

Premier League/Serie A/Transfere

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

24/07/21 @ 11:43

MEDIA TALK

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

Premier League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

23/07/21 @ 09:14

BRAHIM DIAZ

Dhjetëshja e re e Milanit

Serie A/La Liga/Transfere

Dhjetëshja e re e Milanit

19/07/21 @ 20:22

SHQIP NË BOTË

Andi Hoti - qendërmbrojtësi i Kosovës nënshkruan me Interin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Andi Hoti - qendërmbrojtësi i Kosovës nënshkruan me Interin

19/07/21 @ 15:26

LAZIO

Miqësoren Sarri e nis me Strakoshën, Hysajn e Muriqin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Miqësoren Sarri e nis me Strakoshën, Hysajn e Muriqin

17/07/21 @ 18:04

LAZIO NEWS

Sarri mbron Muriqin nga përqeshjet

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Sarri mbron Muriqin nga përqeshjet

17/07/21 @ 13:44

ZYRTARE

Giroud në Milan, kompletohet transferi

Premier League/Serie A/Transfere

Giroud në Milan, kompletohet transferi

17/07/21 @ 13:07

FIFA

Skuadra e Ismajlit dënohet me 4 afate kalimtare

Serie A

Skuadra e Ismajlit dënohet me 4 afate kalimtare

17/07/21 @ 12:14

MIQËSORE

Real Madrid e Milan caktojnë miqësoren parasezonale

Serie A/La Liga

Real Madrid e Milan caktojnë miqësoren parasezonale

13/07/21 @ 17:00


 
Të gjitha lajmet nga Serie A