Të gjitha lajmet

PAS NDESHJES

Aliti: Krenar për djelmoshat

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Aliti: Krenar për djelmoshat

12 January, 2020 @20:20

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Fidan Aliti, që është i rregullt në përfaqësuese dhe sot ka pasur edhe detyrën e kapitenit të ekipit në përballjen miqësore ndaj Suedisë, pas ndeshjes ka thënë se futbollistët e ri kanë treguar veten.

“Jam krenar çdo herë që e përfaqësoj Kosovën. Sot trajneri ma dha detyrën e kapitenit dhe u përpoqa ta ndihmoj ekipin me eksperiencën time. Mendoj se çdo njeri prej nesh e ka treguar veten dhe kemi luajtur ashtu siç ka kërkuar trajneri. Jam shumë krenar për këta djem të ri, të cilëve iu dha rasti për të luajtur dhe i treguan vlerat e tyre,” ka thënë Aliti.

Kosova u mposht nga Suedia 1-0 në Doha të Katarit, në ndeshjen e parë të vitit 2020. Selektori Bernard Challandes kësaj radhe ka zgjedhur një ekip të përzier me shumë lojtarë nga Superliga e Kosovës.

PAS NDESHJES

Topalli: Ndjenja më e mirë që kam pasur

Foto: Zymer Bytyqi duke tentuar portën suedeze/ FFK

12 January, 2020 @20:55

Futbollisti i cili po shkëlqen me Ballkanin e Suharekës, Jetmir Topalli, ka pasur rastin të debutojë sonte për Kosovën. …

SERIA E HUMBJEVE VAZHDON

Vitit 2020 Kosova ia nis me humbje

Fotot: FFK

12 January, 2020 @17:46

Suedia ia ka vazhduar serinë e humbjeve Kosovës në ndeshjet e fundit në të gjitha garat dhe tashmë Kosova ka…

CAMP NOU

Suarez 4 muaj jashtë

12 January, 2020 @17:07

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, që u operua sot nga Dr Ramon Cugat do të jetë jashtë fushave për afro…

MEDIA TALK

Suedezët: Nuk është e vërtetë që kemi paguar kosovarët

Foto: FFK

12 January, 2020 @15:27

Deklaratave të kreut të FFK-së se suedezët u kanë paguar akomodimin dhe udhëtimin për në Katar, i janë përgjigjur zyrtarët…

PUBLIKOHEN STARTUESIT

Suedia - Kosova, 11-shet startuese

12 January, 2020 @15:17

Bernard Challandes ka vendosur për këtë 11-she për ndeshje me Suedinë. KOSOVA: Visar Bekaj, Armend Thaqi, Fidan Aliti (C),…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja