Të gjitha lajmet

STADE DE REIMS

Arbër Zeneli zyrtarizohet në Ligue 1

Fotot: StadeDeReims/Official

Arbër Zeneli zyrtarizohet në Ligue 1

26 January, 2019 @19:58

Lojtari më i mirë kosovar i vitit shpallur nga FFK-ja, Arbër Zeneli, është anëtar i ri i Reims edhe zyrtarisht.

Klubi i Reims ka prezantuar sot futbollistin e Kosovës si asistuesin e gjashtë më të mirë në Evropë [11 asistime në 17 ndeshje].

Zeneli ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare me ekipin e Stade de Reims në Francë që garon në Ligue 1, që është aktualisht i 12-ti në elitën e futbollit francez.

Arber Zeneli

Dueli i radhës për Reims është ndaj ekipit të madh francez, Olympique de Marseille dhe Zeneli mund të debutojë në këtë përballje.

TABELA AKTUALE E LIGUE 1

“Shpejtësia, preciziteti, aftësia për të qenë vendimtar, janë karakteristikat kryesore të lojtarit tonë të ri,” ka qenë përshkrimi i faqes zyrtare të ekipit francez për mesfushorin e krahut që ka hyrë në histori të reprezentacionit si lojtari i parë që ka shënuar hat-trick në një ndeshje zyrtare për Kosovës.

Futbollisti që më 25 shkurt do të mbush të 24-tat tashmë pas katër stinorëve të kaluar në Heerenveen të Holandës, ku kishte ardhur prej Elfsborgut suedez në vitin 2015, do të jetë anëtar i ri i Stade de Reims.

Zeneli ka marrë fanellën me numër 17 te ekipi i tij i ri.

 

KOSOVA

Humbja e fundit në 2017!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 June, 2019 @23:49

Seria fenomenale pa humbje e Kosovës, me ndeshjen e sontme u ngrit në 14. EURO 2020 / GRUPET KUALIFIKUESE …

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, notat e lojtarëve të Kosovës

Foto: FFK

10 June, 2019 @22:49

Pas fitores historike të Kosovës në Bullgari, TopSporti.com ka notuar lojtarët në bazë të paraqitjeve të tyre gjatë ndeshjes. …

BULLGARIA - KOSOVA

Kosova shkruan histori në Sofje!

Foto: FFK

10 June, 2019 @22:39

Pas dy barazimeve në dy ndeshjet e para në Grupin A kualifikues drejt EURO2020, Kosova ka arritur të shënojë fitore…

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, 11-shet startuese

TOPSPORTI / A.P

10 June, 2019 @19:38

Pak para ndeshjes, janë publikuar 11-shet startuese të Bullgarisë dhe Kosovës. BULLGARIA (4-4-2): Mihaylov; Popov, Bozhikov, Goranov, Nedyalkov; Kostadinov, Nedelev,…

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, të shitura vetëm 25% të biletave

TOPSPORTI / A.P

10 June, 2019 @18:49

Pak orë para ndeshjes, përfaqësuesi i The Guardian në Bullgari ka njoftuar që për ndeshjen Bullgari vs. Kosovë janë shitur…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja