Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BOTA

Arsenali humanitar

REUTERS/Muhammad Hamed

Arsenali humanitar


2 May, 2013 @15:28

Fëmijët refugjatë të Sirisë sot kanë dëgjuar fjalimin e  ish lojtarit të Arsenalit dhe përfaqësueses angleze, Martin Keown. Ai u ka folur fëmijëve gjatë ceremonisë hapëse të stadiumit të ri në kampin e refugjatëve, Al Zaatri, në qytetin Mafraq të Jordanisë. 

Vizita e Keownit është si pjesë e partneritetit global të Arsenalit me grupin humanitar Save the Children. Projekti i stadiumit është edukativ, ku Keown ka folur për futbollin në veçanti. Pas tyre, në fotografi shihet një pjesëtar i zhandarmërisë jordaniane. Mafraq është vetëm dy kilometra larg kufirit të Jordanisë me Sirinë. 


 
Të gjitha lajmet nga Premier League