Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPA LEAGUE

Shpëtimi i stinorit

REUTERS/Eddie Keogh

Shpëtimi i stinorit


2 May, 2013 @9:11

Chelsea sonte në Stamford Bridge pret Baselin në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Europa League. Ekipi i Rafael Benitezit kishte mposhtur zviceranët në ndeshjen e parë 2-1 në Zvicër dhe sonte pret kualifikim të sigurtë. 

Ndoshta kjo garë, Europa League, është jo shumë e nxehtë për Chelsean, por për të shpëtuar stinorin është ideale. Ata në rast se kalojnë Baselin, do të luajnë në finale të një gare, ku do të jenë favorit dhe me mundësi të fitojnë një trofe që nuk e kanë në vitrinat e klubit. 

Në anën tjetër pas gjithë atyre befasive, si duket zviceranët u lodhën me Chelsean. Përkundër se barazuan në minutën e 87-të në ndeshjen e parë, ata pranuar një gol në minutën e 90+4 të ndeshjes për të dalë kokëulur nga terreni i vetë në ndeshjen e parë. 

Natyrisht, shpresa vdes e fundit, por nëse arrij në të befasojnë edhe Chelsean pas Tottenhamit, atëherë Baseli do të jetë më i motivuar nga të gjithë për trofeun. EUROPA LEAGUE SONTE, GJYSMËFINALET

21:05 Stamford Bridge, Londër Chelsea - Basel 2-1 Rez. i ndeshjes së parë Gjyqtar kryesor: Jonas Eriksson (Suedi)


KUOTAT E WILLIAM HILL:

1 Chelsea fiton - 1.50 Barazim - 4.50 Basel fiton - 7.50

EUROPA LEAGUE

Feneri në stadium të dritës

Europa League

Feneri në stadium të dritës

02/05/13 @ 08:58

MARTINEZ

Më lehtë pa Messin

Champions League

Më lehtë pa Messin

01/05/13 @ 23:38

HEYNCKES

I njoh spanjollët

Champions League

I njoh spanjollët

01/05/13 @ 23:27

ROBBEN

Jemi fantastik

Champions League/Bundesliga

Jemi fantastik

01/05/13 @ 23:11

VIRAL SOCIAL

Pa logo! Futbollisti i Fenerbahçes ‘djeg’ internetin

Europa League/International

Pa logo! Futbollisti i Fenerbahçes ‘djeg’ internetin

20/08/21 @ 10:07

LIGA E KONFERENCËS

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

Conference League/Europa League

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

12/08/21 @ 14:50

SUPERKUPA: CHELSEA - VILLARREAL

Vazhdon magjia e Tuchellit, Superkupa e Chelseat

Champions League/Europa League

Vazhdon magjia e Tuchellit, Superkupa e Chelseat

11/08/21 @ 23:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

Champions League/Europa League

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

11/08/21 @ 20:15

UEFA SUPERCUP

Sonte UEFA Superkupa: Chelsea-Villarreal

Champions League/Europa League

Sonte UEFA Superkupa: Chelsea-Villarreal

11/08/21 @ 10:00

UEFA

UEFA ndërron rregulla, mund të përballen 2 skuadra me shtete të njëjta

Europa League

UEFA ndërron rregulla, mund të përballen 2 skuadra me shtete të njëjta

30/07/21 @ 22:24

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

FEDERATA ZYRTARIZON

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League/Europa League

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

21/07/21 @ 13:39

DRAW

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

Champions League/Europa League

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

19/07/21 @ 15:12

KRISTI VANGJELI

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

FFK Superliga/Europa League/International/Transfere

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

15/07/21 @ 15:40


 
Të gjitha lajmet nga Europa League