Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPA LEAGUE

Feneri në stadium të dritës

REUTERS/Rafael Marchante

Feneri në stadium të dritës


2 May, 2013 @8:58

Përkundër se Fenerbahçe do të futet në ndeshjen e sotme në Estadio da Luz me 1-0 epërsi nga ndeshja e parë, Benfica do të ketë vetëbesim të madh në terren vendas, pasi që aty kanë humbur vetëm një ndeshje gjatë tërë stinorit. 

Vetëm Barcelona e ka mposhtur Benficën këtë stinor në stadiumin e dritës, gjatë tetorit në kuadër të Ligës së Kampionëve, ndërsa liderët e ligës portugeze, kanë barazuar vetëm tre herë aty dhe atë ndaj Sporting Bragas, Portos dhe Paços de Ferreiras. 

Sa i përket Europa League, Benfica në këtë garë si vendas nuk është mposhtur që nga dhjetori i vitit 2008. 

Në anën tjetër turqit shpresojnë që t’i godasin portugezët në pikën e dobët të tyre - kundërsulmin. Benfica gjatë tërë stinorit në vetëm dy ndeshje ka arritur që të mos pranojë gol, derisa te të gjitha të tjerat ka pranuar. 

Ndërsa, për shkak të problemeve defanzive në ekip, trajneri Jorge Jesus, tërë stinorin po e kalon duke i besuar sulmit, ku Oscar Cardozo dhe Ola John janë liderë. 

Fenerbahçe ndeshjen e parë e fitoi me një gol të mbrojtësit Egemen Korkmaz me kokë në minutën e 72-të, por skuadra nga Stambolli ka mundur të shënojë edhe fitore më të thellë po t’i kishte shfrytëzuar të gjitha mundësitë që shkuan në pakthim nga Moussa Sow, Christian Baroni dhe Dirt Kuyt - të tre goditën shtyllën. 

Të dyja skuadrat në fundjave shënuan fitore me rezultat të njejtë 2-1. Benfica mposhti Maritimon si mysafir derisa Fenerbahça Kayserisporin. 

Mesfushori qendror brazilian, Baroni, është njeriu kyq i trajnerit të turqëve, Aykut Kocaman, këtë stinor. Organizatori 29 vjeç ka shënuar 11 gola dhe ka asistuar 10 herë këtë stinor në të gjitha garat për verdhë-e-kaltërit. EUROPA LEAGUE SONTE, GJYSMËFINALET

21:05 Estadio da Luz, Lisbonë Benfica - Fenerbahçe 0-1 Rez. i ndeshjes së parë Gjyqtar kryesor: Stephane Lannoy (Francë)


KUOTAT E WILLIAM HILL:

1 Benfica fiton - 1.44 Barazim - 4.75 Fenerbahçe fiton - 8.50

MARTINEZ

Më lehtë pa Messin

Champions League

Më lehtë pa Messin

01/05/13 @ 23:38

HEYNCKES

I njoh spanjollët

Champions League

I njoh spanjollët

01/05/13 @ 23:27

ROBBEN

Jemi fantastik

Champions League/Bundesliga

Jemi fantastik

01/05/13 @ 23:11

PIQUE

As Messi s’do t’ia arrinte

Champions League/La Liga

As Messi s’do t’ia arrinte

01/05/13 @ 22:58

VIRAL SOCIAL

Pa logo! Futbollisti i Fenerbahçes ‘djeg’ internetin

Europa League/International

Pa logo! Futbollisti i Fenerbahçes ‘djeg’ internetin

20/08/21 @ 10:07

LIGA E KONFERENCËS

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

Conference League/Europa League

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

12/08/21 @ 14:50

SUPERKUPA: CHELSEA - VILLARREAL

Vazhdon magjia e Tuchellit, Superkupa e Chelseat

Champions League/Europa League

Vazhdon magjia e Tuchellit, Superkupa e Chelseat

11/08/21 @ 23:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

Champions League/Europa League

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

11/08/21 @ 20:15

UEFA SUPERCUP

Sonte UEFA Superkupa: Chelsea-Villarreal

Champions League/Europa League

Sonte UEFA Superkupa: Chelsea-Villarreal

11/08/21 @ 10:00

UEFA

UEFA ndërron rregulla, mund të përballen 2 skuadra me shtete të njëjta

Europa League

UEFA ndërron rregulla, mund të përballen 2 skuadra me shtete të njëjta

30/07/21 @ 22:24

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

FEDERATA ZYRTARIZON

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League/Europa League

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

21/07/21 @ 13:39

DRAW

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

Champions League/Europa League

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

19/07/21 @ 15:12

KRISTI VANGJELI

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

FFK Superliga/Europa League/International/Transfere

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

15/07/21 @ 15:40


 
Të gjitha lajmet nga Europa League