Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MARTINEZ

Më lehtë pa Messin

REUTERS/Sergio Perez

Më lehtë pa Messin


1 May, 2013 @23:38

ayerni kaloi tepër më lehtë sesa që ka menduar në finale të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 7-0 në dy ndeshjet gjysmëfinale. 

“Nuk e di nëse futbolli gjerman është në fazë më të mirë sesa ai spanjoll. Mirëpo e di se në Gjermani i bëjnë punët mirë, stadiumet janë gjithmonë të mbushura. Bundesliga duhet të vazhdojë të punojë kështu. Ne e kemi ditur se si do të luajmë ndaj Barcelonës që nga dita e parë. E vërtetë është se kur kemi kuptuar që Lionel Messi nuk do të paraqitet në fushë, kemi marrë frymë lirshëm para ndeshjes,” ka thënë pas ndeshjes mesfushori punëtor i Bayernit, Javi Martinez, që është rekord transferi i futbollit gjerman. 

Javi Martinez ka qenë futbollist i Athletic Bilbaos dhe që nga fillimi i këtij stinori, 2012/13, është pjesë e Bayern Munchenit. 


 
Të gjitha lajmet nga Champions League