Të gjitha lajmet

TRAJNERI I DERITASHËM

Artim Shaqiri largohet nga Flamurtari

Artim Shaqiri largohet nga Flamurtari


19 October, 2019 @17:53

Trajneri që nisi stinorin te Flamurtari i Prishtinës, Artim Shaqiri, është larguar nga ekipi duke dhënë dorëheqje pas barazimit të sotëm ndaj Drenicës, 0-0.

Shaqiri, siç ka bërë të ditur klubi përmes një njoftimi, është larguar për arsye personale dhe këtë ia ka komunikuar drejtuesve të klubit para ndeshjes dhe nuk është varë nga rezultati i takimit.

Flamurtari ka falenderuar Shaqirin për bashkëpunimin dhe profesionalizmin e treguar me ekipin, që e drejtoi për dhjetë xhiro në Superligë, duke shënuar 2 fitore, 3 barazime dhe 5 disfata.

Njëkohësisht, kuqezinjtë nga Xhemajl Ibishi kanë bërë të ditur se pasardhës i të larguarit Shaqiri do të jetë Sunaj Keçi.


RAMIZ SADIKU - LIRIA

Seria e Lirisë ndalet nga Ramiz Sadiku

FFK Liga e parë

Seria e Lirisë ndalet nga Ramiz Sadiku

19/10/19 @ 16:21

FLAMURTARI - DRENICA

S’preken rrjetat në kryeqytet

FFK Superliga

S’preken rrjetat në kryeqytet

19/10/19 @ 15:58

VITA - VËLLAZNIMI

Dueli i skuadrave të fundit, Vitia mposht Vëllaznimin

FFK Liga e parë

Dueli i skuadrave të fundit, Vitia mposht Vëllaznimin

19/10/19 @ 15:55

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Drenica

19/10/19 @ 13:34

BULLGARIA

Jep dorëheqje trajneri i Bullgarisë

EURO 2020

Jep dorëheqje trajneri i Bullgarisë

19/10/19 @ 11:36

UEFA

Uefa vendos për ndeshjet në mes të Kosovës dhe Rusisë

International

Uefa vendos për ndeshjet në mes të Kosovës dhe Rusisë

18/10/19 @ 21:45

DUKAGJINI - VUSHTRRIA

Altin Merlaku vendimtar, Dukagjini shpreson!

FFK Superliga

Altin Merlaku vendimtar, Dukagjini shpreson!

18/10/19 @ 16:03

LLAPI - TREPÇA '89

Llapi s’gabon, mbetet afër kreut

FFK Superliga

Llapi s’gabon, mbetet afër kreut

18/10/19 @ 15:56

FERONIKELI - GJILANI

Çfarë Gjilani, përmbyjse për kreun e tabelës!

FFK Superliga

Çfarë Gjilani, përmbyjse për kreun e tabelës!

18/10/19 @ 15:54

ÇEKIA - KOSOVA

Çekia vs. Kosova, njoftim për biletat

EURO 2020/Përfaqësuesja

Çekia vs. Kosova, njoftim për biletat

18/10/19 @ 15:23

REMZI EJUPI

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

FFK Superliga

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

23/01/21 @ 23:05

QËNDRIM ZYBA

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

FFK Superliga

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

23/01/21 @ 22:57

TRANSFER

Drenica rikthen ish lojtarin e saj nga Gjermania

FFK Superliga

Drenica rikthen ish lojtarin e saj nga Gjermania

23/01/21 @ 20:12

TRANSFER

Ilir Berisha nënshkruan me Vitinë

FFK Superliga/Transfere

Ilir Berisha nënshkruan me Vitinë

23/01/21 @ 16:33

SUPERKUPA E KOSOVËS

Nuhiu: Të mësojmë nga humbja, kampionati i zjarrtë

FFK Superliga

Nuhiu: Të mësojmë nga humbja, kampionati i zjarrtë

23/01/21 @ 15:02

SUPERKUPA E KOSOVËS

Ramadani: Fituam me meritë, ia dedikojmë Plisave

FFK Superliga

Ramadani: Fituam me meritë, ia dedikojmë Plisave

23/01/21 @ 14:56

SUPERKUPA E KOSOVËS

Për të dhjetën herë, Prishtina fituese e Superkupës!

FFK Superliga

Për të dhjetën herë, Prishtina fituese e Superkupës!

23/01/21 @ 14:06

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Prishtina

23/01/21 @ 11:05

SUPERKUPA: PRE-MATCH

Drita - Prishtina, dueli për kupën e parë të vitit

FFK Superliga

Drita - Prishtina, dueli për kupën e parë të vitit

23/01/21 @ 09:55

MIQËSORE

Llapi mposhtet nga rusët

FFK Superliga

Llapi mposhtet nga rusët

22/01/21 @ 18:16


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga