Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARMA 2-5 ATALANTA

Atalanta s’gabon, ngjitet në pozitën e dytë

Foto: atalanta.it

Atalanta s’gabon, ngjitet në pozitën e dytë


9 May, 2021 @16:53

Atalanta ka shënuar fitore tejet të rëndësishme me rezultatin 2-5 si mysafir ndaj Parmas. Atalanta u fut në ndeshje si favorit absolut jo vetëm për nga kualiteti i lojtarëve, por edhe duke marrë parasysh faktin se Parma tashmë kishte siguruar rënien në Serie B.

Rezultatin e zhbllokoi Malinovsky në minutën e 12’ pas asistit të Ilicicit. Për 0-2 shënoi Pessina në minutën e 52’ ndërsa Muriel me një dy-golësh në minutat 77’ dhe 86’ vulosi fitoren e Atalantas. Parma shënoi dy herë përmes Brunettas dhe Sohmit në minutat 78’ dhe 88’, ndërsa Atalanta mbylli festivalin e golave në minutën e 93’ përmes Miranchukit.

Me këtë fitore, Atalanta ngjitet në vendin e dytë me 2 pikë më shumë se Napoli e 3 pikë më shumë se Juventusi e Milani, të cilët ndeshen sonte ndërmjet vete.

Në Serie A po zhvillohet një luftë e ashpër për një vend që dërgon direkt në Ligën e Kampionëve, me Atalantan, Napolin, Juventusin, Milanin dhe Lazion të cilët duan ti sigurojnë tre vendet e mbetura për garën më prestigjoze në botë.

 


LLAPI 1-0 BESA

Elvis Prençi i siguron fitoren, pas dy penalltive të pritura nga portieri mysafir

FFK Superliga

Elvis Prençi i siguron fitoren, pas dy penalltive të pritura nga portieri mysafir

09/05/21 @ 17:34

PRISHTINA 2-1 FERONIKELI

Në prag të titullit

FFK Superliga

Në prag të titullit

09/05/21 @ 17:17

TREPÇA 89 2-1 GJILANI

Arbnor Muja nxjerr ‘89-shin nga rreziku

FFK Superliga

Arbnor Muja nxjerr ‘89-shin nga rreziku

09/05/21 @ 17:12

DRITA 1-1 BALLKANI

Drita shuan ëndrrën e Ballkanit për titull

FFK Superliga

Drita shuan ëndrrën e Ballkanit për titull

09/05/21 @ 17:01

ARBËRIA - DRENICA

Një pikë shprese për Arbërinë

FFK Superliga

Një pikë shprese për Arbërinë

09/05/21 @ 16:46

SEGUNDA

Manaj s’ndalet, shënon sërish për Barcelonën B

La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj s’ndalet, shënon sërish për Barcelonën B

09/05/21 @ 16:08

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Ballkani

09/05/21 @ 14:36

SERIE A

Çalhanoglu nesër në Milano, por jo për AC Milan

Serie A/Transfere

Çalhanoglu nesër në Milano, por jo për AC Milan

21/06/21 @ 19:30

SERIE A

Juventus bën gati 400 milionë euro për merkato

Serie A/Transfere

Juventus bën gati 400 milionë euro për merkato

20/06/21 @ 20:50

TRANSFERE

Ndizet gara për Locatellin

Serie A/Transfere

Ndizet gara për Locatellin

20/06/21 @ 15:40

SERIE A

5 largime te Milani

Serie A/Transfere

5 largime te Milani

20/06/21 @ 14:25

SERIE A

Radu tek Inter?

Serie A/Transfere

Radu tek Inter?

19/06/21 @ 20:50

ANALIZA

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

Premier League/Serie A

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

18/06/21 @ 22:50

SERIE A

Ndërron jetë ish-futbollisti i Juventus

Serie A

Ndërron jetë ish-futbollisti i Juventus

18/06/21 @ 22:20

TRANSFERE

Locatelli bëhet gati për “aventurën” e radhës, kësaj here në Torino

Evropiani/Serie A/Transfere

Locatelli bëhet gati për “aventurën” e radhës, kësaj here në Torino

18/06/21 @ 22:10

SERIE A

Ibrahimoviç drejt fundit së karrierës

Evropiani/Serie A

Ibrahimoviç drejt fundit së karrierës

18/06/21 @ 17:00

MEDIA TALK

Hakimi tek PSG, por jo vetëm

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi tek PSG, por jo vetëm

18/06/21 @ 00:20


 
Të gjitha lajmet nga Serie A