Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA 2-1 FERONIKELI

Në prag të titullit

Pamje nga arkivi/ Foto: FCPrishtina/fb

Në prag të titullit


9 May, 2021 @17:17

Prishtina si duket kësaj radhe do t’ia arrijë titullit. Më nuk ka askush para bardhekaltërve që mund t’i pengojë dhe tashmë edhe një pikë mund t’ua garantoj atyre trofeun e shumë-kërkuar dhe pjesëmarrjen e parë të tyre në kualifikime për Ligë të Kampionëve.

Bardhekaltërit sot i falenderojnë portierit Ardit Nika, që mbrojti penalltinë e mysafirëve pas epërsisë 2-1 në të mirë të tyre, rezultat ky që doli të jetë përfundimtar.

Prishtina mposhti Feronikelin e rrezikuar për rënie 2-1 [Leonit Abazi 4, Florian Smakiqi 67ag. — Ardit Nika ag. 22] dhe kështu tash është 5 pikë larg Dritës ndjekëse, 2 xhiro para fundit të stinorit.

TABELA AKTUALE

Loja nisi vrrullshëm dhe vendasit shënuan shpejt me Abazin, por mysafirët e rrezikuar shpejt barazuan, kur portieri Nika nuk pranoi një top si duhet që përfundon në gol! Abazi kishte shënuar pas asistimit të sulmuesit Leotrim Kryeziu.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë e ndeshjes ndërsa me fillimin e pjesës së dytë nxënësit e Zekirija Ramadanit u vërsulën përsëri për të kërkuar fitoren - gjë që edhe e arritën kur pas një krosimi të Endrit Krasniqit, portieri i mysafirëve Florian Smakiqi në tentim për të grushtuar topin e dërgon atë në portën e vet dhe Prishtina avancoi me 2-1.

Sidoqoftë, drama nuk mori fund këtu për Feronikelin. Ata fituan penallti në minutën e 78 të ndeshjes. Përgjegjësinë e mori sulmuesi më i dalluar i tyre këtë stinor, Marko Simonovski. Por, Nika e mbrojti atë. Gëzimi i madh te vendasit tashmë nuk kishte vend dhe të koncentruar çuan lojën deri në fund pa gabuar për të fituar - thuajse titullin, jo vetëm këtë ndeshje.

Derisa Prishtinës tash i duhet edhe një fitore për të siguruar titullin, Feronikeli duhet të mendojë mirë për 2 xhirot e fundit pasi që mund të bie direkt nga elita.


TREPÇA 89 2-1 GJILANI

Arbnor Muja nxjerr ‘89-shin nga rreziku

FFK Superliga

Arbnor Muja nxjerr ‘89-shin nga rreziku

09/05/21 @ 17:12

DRITA 1-1 BALLKANI

Drita shuan ëndrrën e Ballkanit për titull

FFK Superliga

Drita shuan ëndrrën e Ballkanit për titull

09/05/21 @ 17:01

SEGUNDA

Manaj s’ndalet, shënon sërish për Barcelonën B

La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj s’ndalet, shënon sërish për Barcelonën B

09/05/21 @ 16:08

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Ballkani

09/05/21 @ 14:36

11-SHET

Formacionet zyrtare: Arbëria - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Arbëria - Drenica

09/05/21 @ 14:32

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

09/05/21 @ 14:28

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Gjilani

09/05/21 @ 14:24

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Besa

09/05/21 @ 14:20

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

PRISHTINA @ UCL

Plisat: Shihemi në shesh

FFK Superliga/Champions League

Plisat: Shihemi në shesh

06/07/21 @ 16:40

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

06/07/21 @ 16:34

BASTORET

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

06/07/21 @ 16:22

TRANSMETUESI

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

06/07/21 @ 13:48

BALLKANI

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

FFK Superliga/Transfere

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

06/07/21 @ 13:26

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga