Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA 1-1 BALLKANI

Drita shuan ëndrrën e Ballkanit për titull

Drita shuan ëndrrën e Ballkanit për titull


9 May, 2021 @17:01

Në tre xhirot e fundit vetëm një pikë e fituar dhe me sot, ëndrra e Ballkanit për titull kampioni të Kosovës përfundon.

Suharekasit kanë barazuar ndaj kampionit aktual, Drita, si mysafir sot në Gjilan 1-1 [Xhevdet Shabani 17 — Mirlind Daku 45+2] dhe kështu mundësinë e ndjekjes së lideres Prishtina e kanë të pamundur në xhirot e mbetura.

Pas fillimit të mirë të ndeshjes nga Ballkani, ku Mirlind Daku dhe Blendi Baftiu patën raste për të shënuar, kanë qenë vendasit që tundin rrjetën të parët.

TABELA AKTUALE

Asistimi i Festim Alidemës, që me sukses po zëvendëson të lënduarin Kastriot Rexha, ka gjetur majtakun e pakompromis Xhevdet Shabani, që i ka dhënë epërsinë Dritës për 1-0.

Ballkani, që po e kryen sezonin pa trajner të parë pas largimit të Blendi Shkëmbit nga posti në xhiron e shkuar, ka rimarrë kontrollin në lojë dhe ka kërkuar golin përsëri, derisa e gjeti atë krejt në fund të pjesës së parë me Dakun për të barazuar 1-1.

Mirëpo, derisa në pjesë të dytë pritej një lojë edhe më ofanzive dhe më kërkuese e suharekasve, përkundër tentimeve rastet e pata nuk ishin të tilla për të sjellë golin dhe deri në fund të ndeshjes nuk u tundën më rrjetat për të përfunduar ndeshja me rezultatin e pjesës së parë, 1-1.

Kështu, Drita me këtë pikë 2 xhiro para fundit të stinorit ka 2 pikë më shumë sesa Ballkani dhe është në rrugë të mirë për të marrë biletën për Evropë, por njëjtë të mundshëm e ka edhe titullin matematikisht.

Në anën tjetër, Ballkanit i mbetet vetëm të shpresojë në gabime të njëpasnjëshme të Dritës për të arritur garat evropiane - derisa puna e titullit, me sot mori fund për suharekasit.


SEGUNDA

Manaj s’ndalet, shënon sërish për Barcelonën B

La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj s’ndalet, shënon sërish për Barcelonën B

09/05/21 @ 16:08

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Ballkani

09/05/21 @ 14:36

11-SHET

Formacionet zyrtare: Arbëria - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Arbëria - Drenica

09/05/21 @ 14:32

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

09/05/21 @ 14:28

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Gjilani

09/05/21 @ 14:24

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Besa

09/05/21 @ 14:20

MEDIA TALK

Kroenke duhet të shpenzojë, para se të bëhet më e madhe margjina

Premier League

Kroenke duhet të shpenzojë, para se të bëhet më e madhe margjina

09/05/21 @ 13:59

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

PARAKUALIFIKIMET

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

FFK Superliga/International

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

21/06/21 @ 23:47

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40

BALLKANI

Nexhipi premton suksese me Ballkanin

FFK Superliga

Nexhipi premton suksese me Ballkanin

20/06/21 @ 16:43

MALISHEVA

Malisheva vazhdon me trajnerin dhe 3 lojtarë

FFK Superliga

Malisheva vazhdon me trajnerin dhe 3 lojtarë

19/06/21 @ 19:00

SULMUESI MË I MIRË I SUPERLIGËS

Daku rikthehet në elitën kroate

FFK Superliga/International/Transfere

Daku rikthehet në elitën kroate

19/06/21 @ 17:51

DRITA

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

FFK Superliga/Transfere

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

18/06/21 @ 22:14

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

LLAPI

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

FFK Superliga/Transfere

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

18/06/21 @ 11:31

LLAPI

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

FFK Superliga/Transfere

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

17/06/21 @ 22:12

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

17/06/21 @ 21:15


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga