Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BESA - BALLKANI

Ballkani bindshëm ndaj Besës, 3 pikëshi i parë me Shkëmbin

Ballkani bindshëm ndaj Besës, 3 pikëshi i parë me Shkëmbin


13 February, 2021 @15:16

Pas eliminimit nga Kupa e Kosovës, Ballkani ka reaguar pozitivisht në ndeshjen e luajtur ndaj Besës në Brestovik të Pejës.

Në ndeshjen e parë nën drejtimin e Bledi Shkëmbit në ligë, pa shumë probleme, suharekasit fituan me rezultat 0-3 (Edvin Kuç 21’, Blend Baftiu 43’ 44’).

TABELA AKTUALE

Golin e parë për Ballkanin nën drejtimin e Bledi Shkëmbit në Superligë e shënoi Edvin Kuç në minutën e 21’ e më pas në fund të pjesës së parë Blend Baftiu shënoi dy herë në minutat 43’ e 44’, për ta dërguar Ballkanin me epërsi të thellë në pushim.

Më pas, pjesa e dytë kaloi e qetë dhe pa ndonjë gol të shënuar, ndërsa për t’u përmendur nga kjo pjesës është kartoni i kuq i Gentrit Saliut të Besës në sekondat e fundit të ndeshjes, mirëpo kjo nuk luajti rol në epilogun final të ndeshjes.

Kjo fitore bën që Ballkani ta mbajë hapin me Dritën e Prishtinën, që gjithashtu fituan sot, kurse Besa tashmë duket se ka filluar të mendojë për sezonin e ardhshëm në Ligën e Parë.


CITY 3-0 SPURS

City briliant, lehtë ndaj Tottenhamit

Premier League

City briliant, lehtë ndaj Tottenhamit

13/02/21 @ 23:46

BARCELONA 5-1 ALAVES

Messi e Trincao nga dy herë për fitoren e 7 radhazi

La Liga

Messi e Trincao nga dy herë për fitoren e 7 radhazi

13/02/21 @ 23:34

SHQIP në BOTË

Ardian Ismajli me ekipin ndalin liderin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Ardian Ismajli me ekipin ndalin liderin

13/02/21 @ 23:02

FUTSALL

Peja Futsall kualifikohet në 1/8 e finales së Kupës

Futsall Superliga

Peja Futsall kualifikohet në 1/8 e finales së Kupës

13/02/21 @ 21:59

SHQIP në BOTË

Rrahmani fenomenal, Napoli triumfon ndaj Juventusit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rrahmani fenomenal, Napoli triumfon ndaj Juventusit

13/02/21 @ 21:40

VIDEO

Zeneli shënon për epërsinë e skuadrës së tij

Ligue 1

Zeneli shënon për epërsinë e skuadrës së tij

13/02/21 @ 19:27

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

PRISHTINA @ UCL

Plisat: Shihemi në shesh

FFK Superliga/Champions League

Plisat: Shihemi në shesh

06/07/21 @ 16:40

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

06/07/21 @ 16:34

BASTORET

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

06/07/21 @ 16:22

TRANSMETUESI

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

06/07/21 @ 13:48

BALLKANI

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

FFK Superliga/Transfere

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

06/07/21 @ 13:26

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga