Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BARCELONA 5-1 ALAVES

Messi e Trincao nga dy herë për fitoren e 7 radhazi

Messi e Trincao nga dy herë për fitoren e 7 radhazi


13 February, 2021 @23:34

Lionel Messi dhe Francisco Trincao kanë shënuar nga dy gola secili, derisa Barcelona ka shënuar fitoren e shtatë radhazi në LaLiga.

Messi në këtë ndeshje shënoi paraqitjen e 505-të në LaLiga me Barcelonën, duke e barazuar rekordin e legjendës së klubit Xavi Hernandez, derisa Trincaoja bënte startin e parë në karriereë të tij në LaLiga.

Barcelona mposhti thellë Alavesin 5-1 [Trincão29’, 74’, Messi 45’+1, 75’, Firpo 80’ - Rioja 57’]

Me fitore, Barcelona kalon në vend të dytë të renditjes tabelare, me pikë të barabarta me Real Madridin që është i treti, derisa ka 8 pikë më pak se lideri Atletico Madrid.


SHQIP në BOTË

Ardian Ismajli me ekipin ndalin liderin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Ardian Ismajli me ekipin ndalin liderin

13/02/21 @ 23:02

FUTSALL

Peja Futsall kualifikohet në 1/8 e finales së Kupës

Futsall Superliga

Peja Futsall kualifikohet në 1/8 e finales së Kupës

13/02/21 @ 21:59

SHQIP në BOTË

Rrahmani fenomenal, Napoli triumfon ndaj Juventusit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rrahmani fenomenal, Napoli triumfon ndaj Juventusit

13/02/21 @ 21:40

VIDEO

Zeneli shënon për epërsinë e skuadrës së tij

Ligue 1

Zeneli shënon për epërsinë e skuadrës së tij

13/02/21 @ 19:27

SHQIP NË BOTË

Rashica i plotë pas një kohe të gjatë

Bundesliga

Rashica i plotë pas një kohe të gjatë

13/02/21 @ 19:21

TAHIR BATATINA

Batatina: E merituam të paktën barazimin

FFK Superliga

Batatina: E merituam të paktën barazimin

13/02/21 @ 19:08

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Treguam që kemi cilësi

FFK Superliga

Nuhiu: Treguam që kemi cilësi

13/02/21 @ 19:03

LA LIGA

Ndërrohet numri 9 te Barcelona

La Liga/Transfere

Ndërrohet numri 9 te Barcelona

20/06/21 @ 14:00

LA LIGA

Presion për Laportan, kërkohet kontrata e Messit

La Liga

Presion për Laportan, kërkohet kontrata e Messit

20/06/21 @ 12:00

E FUNDIT

Barcelona zyrtarizon Depayin

La Liga/International/Transfere

Barcelona zyrtarizon Depayin

19/06/21 @ 18:56

TRANSFERE

Gnabry i pikëlluar për Alaba

Bundesliga/La Liga/Transfere

Gnabry i pikëlluar për Alaba

19/06/21 @ 13:38

TRANSFERE

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

Premier League/La Liga/Transfere

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

17/06/21 @ 20:20

REAL MADRID

Ramos në Serie A, por te cila skuadër?

Serie A/La Liga/Transfere

Ramos në Serie A, por te cila skuadër?

17/06/21 @ 19:35

MEDIA TALK

Depay te Barça, çështje zyrtarizimi

Evropiani/La Liga/Transfere

Depay te Barça, çështje zyrtarizimi

17/06/21 @ 14:13

REAL MADRID

Zyrtare: Sergio Ramos largohet nga Real Madridi

La Liga

Zyrtare: Sergio Ramos largohet nga Real Madridi

16/06/21 @ 21:53

ZYRTARE

Barcelona rikthen Emersonin

La Liga

Barcelona rikthen Emersonin

02/06/21 @ 20:27

MEDIA TALK

A do ta nënshkruajë kontratën e re?

La Liga/Transfere

A do ta nënshkruajë kontratën e re?

02/06/21 @ 11:13


 
Të gjitha lajmet nga La Liga