Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CITY 3-0 SPURS

City briliant, lehtë ndaj Tottenhamit

Foto: ManCity/fb

City briliant, lehtë ndaj Tottenhamit


13 February, 2021 @23:46

Manchester City ka shënuar fitoren e 15 radhazi dhe ka bërë dallimin me ndjekësin e parë në Premier Ligë, 7 pikë, derisa ka mposhtur lehtë Tottenhamin 3-0 në Etihad sot.

Ilkay Gundogan, në super-formë, ka shënuar dy herë në fitore, derisa Rodri i kishte dhënë më parë epërsinë “qytetarëve” për fitoren 3-0 [Rodri (23’minutes pen), Gündogan (50’minutes, 66’minutes)].

Kur Tottenham i Jose Mourinhos kishte mposhtur në duelin e parë të stinorit Cityn, në nëntor 2020, Spurs ishin në vend të parë të klasifikimit.

E që prej atëherë, City ka marrë 41 pikë nga 45 të mundshme për të marrë avantazh vendimtar në luftë për titull kampioni në elitën e futbollit anglez.

Tottenham i Mourinhos është në formë jo të mirë, derisa ka regjistruar humbjen e katërt nga 5 ndeshjet e fundit në të gjitha garat.

 


BARCELONA 5-1 ALAVES

Messi e Trincao nga dy herë për fitoren e 7 radhazi

La Liga

Messi e Trincao nga dy herë për fitoren e 7 radhazi

13/02/21 @ 23:34

SHQIP në BOTË

Ardian Ismajli me ekipin ndalin liderin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Ardian Ismajli me ekipin ndalin liderin

13/02/21 @ 23:02

FUTSALL

Peja Futsall kualifikohet në 1/8 e finales së Kupës

Futsall Superliga

Peja Futsall kualifikohet në 1/8 e finales së Kupës

13/02/21 @ 21:59

SHQIP në BOTË

Rrahmani fenomenal, Napoli triumfon ndaj Juventusit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rrahmani fenomenal, Napoli triumfon ndaj Juventusit

13/02/21 @ 21:40

VIDEO

Zeneli shënon për epërsinë e skuadrës së tij

Ligue 1

Zeneli shënon për epërsinë e skuadrës së tij

13/02/21 @ 19:27

SHQIP NË BOTË

Rashica i plotë pas një kohe të gjatë

Bundesliga

Rashica i plotë pas një kohe të gjatë

13/02/21 @ 19:21

TAHIR BATATINA

Batatina: E merituam të paktën barazimin

FFK Superliga

Batatina: E merituam të paktën barazimin

13/02/21 @ 19:08

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Treguam që kemi cilësi

FFK Superliga

Nuhiu: Treguam që kemi cilësi

13/02/21 @ 19:03

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

ZYRTARE

Giroud në Milan, kompletohet transferi

Premier League/Serie A/Transfere

Giroud në Milan, kompletohet transferi

17/07/21 @ 13:07

NORWICH CITY

Farke flet për Rashicën pas miqësores së parë

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Farke flet për Rashicën pas miqësores së parë

17/07/21 @ 10:23

MIQËSORE

Rashica debuton me Norwich, 45 minuta në fushë

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica debuton me Norwich, 45 minuta në fushë

16/07/21 @ 21:49

NORWICH

Rashica startues te Norwich në ndeshjen miqësore

Premier League

Rashica startues te Norwich në ndeshjen miqësore

16/07/21 @ 19:01

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Evropiani/Premier League/International

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

14/07/21 @ 17:09

MAN UTD

Për Rashford stinori nis në tetor

Premier League/International

Për Rashford stinori nis në tetor

14/07/21 @ 16:15

ERLING HAALAND

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

13/07/21 @ 12:50

ITALIANI

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

Premier League/Serie A/Transfere

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

12/07/21 @ 13:40

PREMIER LEAGUE

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

Premier League/La Liga/Transfere

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

11/07/21 @ 15:10


 
Të gjitha lajmet nga Premier League