Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VLLAZNIA 1-1 ULPIANA

Barazimi nuk e ndalë Ulpianën nga ëndrra e Superligës

Barazimi nuk e ndalë Ulpianën nga ëndrra e Superligës


1 May, 2021 @22:50

Përkundër se barazuan sot, ekipi i Ulpianës nga Lipjani ende është në vend të parë të Ligës së Parë B të Kosovës dhe ka një pikë më shumë sesa ndjekësi i parë Flamurtari - dy xhiro pa përfunduar stinori.

Ulpiana barazoi sot ndaj Vllaznisë së Pozharanit që po lufton për mbijetesë në këtë ligë, ndërsa goli i Trimor Selimit shënuar në minutën e 25 të takimit ka mjaftuar që ekipi i Fadil Ademit të dalë me barazim dhe të ruaj vendin e parë.

TABELA AKTUALE

Tashmë, kur kanë mbetur edhe dy xhiro deri në fund të stinorit, Ulpiana ka gjithçka në dorë të vetë. Duhet mposhtur Kikën si vendas dhe Ramiz Sadikun si mysafir për të arritur për herë të parë në histori të klubit në Superligë.

Në anën tjetër, Vllaznia me pikën e fituar sot mund të merr frymë vetëm një xhiro, nga dy sa kanë mbetur, pasi që ende nuk ka siguruar mbijetesën, veçanërisht pas fitores së KEK-ut sot në shtëpi.

Vllaznia 1-1 Ulpiana (n.n. - Trimor Selimi 25)


E FUNDIT

6 skuadra të Superligës licensohen për gara evropiane

FFK Superliga/FFK Liga e parë

6 skuadra të Superligës licensohen për gara evropiane

01/05/21 @ 19:24

ONIX 0-2 ISTOGU

Istogu fiton derbin lokal

FFK Liga e parë

Istogu fiton derbin lokal

01/05/21 @ 18:56

FERONIKELI

Feronikeli shkëput bashkëpunimin me Klodian Duron

FFK Superliga

Feronikeli shkëput bashkëpunimin me Klodian Duron

01/05/21 @ 18:52

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: U dëmtuam në dy penallti

FFK Superliga

Idrizi: U dëmtuam në dy penallti

01/05/21 @ 18:49

TREPÇA 2-1 VËLLAZNIMI

Vazhdon seria pozitive e Trepçës - i kthehet fitores, mposht Vëllaznimin

FFK Liga e parë

Vazhdon seria pozitive e Trepçës - i kthehet fitores, mposht Vëllaznimin

01/05/21 @ 18:44

A&N - LIRIA

A&N fiton derbin e qytetit ndaj Lirisë

FFK Liga e parë

A&N fiton derbin e qytetit ndaj Lirisë

01/05/21 @ 18:02

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

2 KORRIKU 3-1 FERIZAJI

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

FFK Liga e parë

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

08/05/21 @ 23:16

A&N 1-1 ONIX

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

FFK Liga e parë

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

08/05/21 @ 22:51

ISTOGU 2-0 VUSHTRRIA

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

FFK Liga e parë

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

08/05/21 @ 22:33

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

08/05/21 @ 19:33

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

ULPIANA - KIKA

Ulpiana për Superligë

FFK Liga e parë

Ulpiana për Superligë

08/05/21 @ 13:26


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë