Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ONIX 0-2 ISTOGU

Istogu fiton derbin lokal

Pamje nga festa e Istogut sot ndaj Onixit/ Foto: KFIstogu/fb

Istogu fiton derbin lokal


1 May, 2021 @18:56

Me lojë të mirë dhe në një ndeshje pa presion për asnjërën palë në fushë, Istogu ka shënuar fitore në derbin lokal ndaj Onixit të Banjës me rezultat 0-2 [Dardan Bajraktari 16, Egzon Kurteshi 89].

Të drejtuar nga Nazmi Rama, Istogu që deri vonë ishte në lojë për Superligë dhe finale të Kupës, kaloi lehtë Onixin që ka rënie forme prej se kryesuesit e ligës u shëkputën në tabelë.

TABELA AKTUALE

E njëri ndër lojtarët më të dalluar të ekipit Qëndrim Jahaj depërtoi bukur dhe asistoi për Dardan Bajraktarin, që nga afërsia nuk e pati vështirë të shënojë për 0-1 (16) për të çuar qetë ndeshjen deri në fund të saj, kur krejt në fund, Bleon Alushaj gjeti Egzon Kurteshin për 0-2 përfundimtare (89).

Derisa Istogu ka vulosur pozitën e tretë në renditje tabelare dhe në dy xhirot e fundit luan ndaj ekipeve që po luftojnë për mbijetesë, Vushtrrisë dhe Drenasit, Onixi gjithashtu ka të sigurtë mbijetesën dhe do të luajë ndeshje prestigji në fund të stinorit ndaj dy ekipeve prizrenase, i shkon A&N-së dhe pret Lirinë.


FERONIKELI

Feronikeli shkëput bashkëpunimin me Klodian Duron

FFK Superliga

Feronikeli shkëput bashkëpunimin me Klodian Duron

01/05/21 @ 18:52

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: U dëmtuam në dy penallti

FFK Superliga

Idrizi: U dëmtuam në dy penallti

01/05/21 @ 18:49

TREPÇA 2-1 VËLLAZNIMI

Vazhdon seria pozitive e Trepçës - i kthehet fitores, mposht Vëllaznimin

FFK Liga e parë

Vazhdon seria pozitive e Trepçës - i kthehet fitores, mposht Vëllaznimin

01/05/21 @ 18:44

A&N - LIRIA

A&N fiton derbin e qytetit ndaj Lirisë

FFK Liga e parë

A&N fiton derbin e qytetit ndaj Lirisë

01/05/21 @ 18:02

VUSHTRRIA 3-1 DUKAGJINI

Vushtrria befason Dukagjinin, që mposhtet pas 19 xhirosh!

FFK Liga e parë

Vushtrria befason Dukagjinin, që mposhtet pas 19 xhirosh!

01/05/21 @ 17:42

ARDIAN NUHIU

Nuhiu tregon se si erdhi deri tek fitorja ndaj Feronikelit

FFK Superliga

Nuhiu tregon se si erdhi deri tek fitorja ndaj Feronikelit

01/05/21 @ 17:40

DRENASI 0-2 MALISHEVA

Albion Rrahmani bën Malishevën lidere, pranë Superligës

FFK Liga e parë

Albion Rrahmani bën Malishevën lidere, pranë Superligës

01/05/21 @ 17:34

KLODIAN DURO

Duro: Vendosën diferencat e vogla, duhet t’ia japim dorën Dritës për fitore

FFK Superliga

Duro: Vendosën diferencat e vogla, duhet t’ia japim dorën Dritës për fitore

01/05/21 @ 17:32

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

2 KORRIKU 3-1 FERIZAJI

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

FFK Liga e parë

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

08/05/21 @ 23:16

A&N 1-1 ONIX

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

FFK Liga e parë

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

08/05/21 @ 22:51

ISTOGU 2-0 VUSHTRRIA

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

FFK Liga e parë

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

08/05/21 @ 22:33

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

08/05/21 @ 19:33

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

ULPIANA - KIKA

Ulpiana për Superligë

FFK Liga e parë

Ulpiana për Superligë

08/05/21 @ 13:26


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë