Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA 2-1 VËLLAZNIMI

Vazhdon seria pozitive e Trepçës - i kthehet fitores, mposht Vëllaznimin

Foto: KFTrepça/fb

Vazhdon seria pozitive e Trepçës - i kthehet fitores, mposht Vëllaznimin


1 May, 2021 @18:44

Pas barazimit ndaj Lirisë në xhiron e fundit, Trepça i është kthyer fitores sot në Mitrovicë duke e mposhtur Vëllaznimin 2-1 [Edis Ahmeti 30, Ardian Neziri 71 - Jurgen Gjini 46].

Kështu, mitrovicasit kanë vazhduar serinë pozitive që e kanë çuar tashmë në 6 ndeshje pa humbje, prej të cilave 5 fitore dhe vetëm 1 barazim.

Në anën tjetër, gjakovarëve i është ndërprerë ecuria e mirë prej katër fitoreve radhazi.

Edis Ahmeti i dha epërsinë Trepçës në pjesë të parë të ndeshjes, ndërsa sulmuesi i kuqezinjëve Jurgen Gjini ka barazuar me të nisur pjesa e dytë.

TABELA AKTUALE

Sidoqoftë, në ndeshjen që kishte plotë raste për shënim, vendasit janë përkujdesur për triumf përmes Ardian Nezirit që shënoi për 2-1.

Në dy xhirot e fundit të kampionatit, Trepça ka punë me skuadrat që po kërkojnë Superligën. I shkon Malishevës dhe pret Dukagjinin në fund të stinorit.

Në anën tjetër, Vëllaznimi që tashmë ka shpëtuar mirë stinorin me serinë e fitoreve të arritura së fundi (deri para kësaj xhiroje) udhëton për Prizren për ndeshje ndaj Lirisë, para se të pres Malishevën në xhiron e fundit.

Vellaznimi


A&N - LIRIA

A&N fiton derbin e qytetit ndaj Lirisë

FFK Liga e parë

A&N fiton derbin e qytetit ndaj Lirisë

01/05/21 @ 18:02

VUSHTRRIA 3-1 DUKAGJINI

Vushtrria befason Dukagjinin, që mposhtet pas 19 xhirosh!

FFK Liga e parë

Vushtrria befason Dukagjinin, që mposhtet pas 19 xhirosh!

01/05/21 @ 17:42

DRENASI 0-2 MALISHEVA

Albion Rrahmani bën Malishevën lidere, pranë Superligës

FFK Liga e parë

Albion Rrahmani bën Malishevën lidere, pranë Superligës

01/05/21 @ 17:34

ARDIAN NUHIU

Nuhiu tregon se si erdhi deri tek fitorja ndaj Feronikelit

FFK Superliga

Nuhiu tregon se si erdhi deri tek fitorja ndaj Feronikelit

01/05/21 @ 17:40

TREPÇA'89 1-1 BESA

Besa luan futboll, befason edhe Trepçën’89

FFK Superliga

Besa luan futboll, befason edhe Trepçën’89

01/05/21 @ 17:19

KLODIAN DURO

Duro: Vendosën diferencat e vogla, duhet t’ia japim dorën Dritës për fitore

FFK Superliga

Duro: Vendosën diferencat e vogla, duhet t’ia japim dorën Dritës për fitore

01/05/21 @ 17:32

DRITA 3-1 FERONIKELI

Drita kthen kreun, Feronikeli në krizë

FFK Superliga

Drita kthen kreun, Feronikeli në krizë

01/05/21 @ 17:03

ARBËRIA - GJILANI

Gjilani e lë duarthatë Arbërinë

FFK Superliga

Gjilani e lë duarthatë Arbërinë

01/05/21 @ 16:42

PREMIER LEAGUE

City afër titullit

Premier League

City afër titullit

01/05/21 @ 16:18

LA LIGA

Marcelo nuk udhëton me ekipin në Londër

La Liga

Marcelo nuk udhëton me ekipin në Londër

01/05/21 @ 15:41

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

2 KORRIKU 3-1 FERIZAJI

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

FFK Liga e parë

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

08/05/21 @ 23:16

A&N 1-1 ONIX

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

FFK Liga e parë

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

08/05/21 @ 22:51

ISTOGU 2-0 VUSHTRRIA

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

FFK Liga e parë

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

08/05/21 @ 22:33

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

08/05/21 @ 19:33

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

ULPIANA - KIKA

Ulpiana për Superligë

FFK Liga e parë

Ulpiana për Superligë

08/05/21 @ 13:26


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë