Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VUSHTRRIA 3-1 DUKAGJINI

Vushtrria befason Dukagjinin, që mposhtet pas 19 xhirosh!

Foto: KFDukagjini/fb

Vushtrria befason Dukagjinin, që mposhtet pas 19 xhirosh!


1 May, 2021 @17:42

Skuadra e fundit në renditjen tabelare të Ligës së Parë A, Vushtrria, ka befasuar liderin e derisotshëm të kësaj lige, Dukagjinin, duke e mposhtur me rezultat 3-1 [Drilon Fazliu 65, 85, Gentian Sahiti 90+5 - Erblind Mulaj 70] pas një loje tejet të mençur të treguar në Ferki Aliu sot.

Të drejtuar nga Ilir Izmaku, vushtrriasit kanë arritur të qetësojnë mysafirët në pjesë të parë dhe të sigurojnë 0-0. E në pjesë të dytë të udhëhequr në fushë nga kapiteni Drilon Fazliu janë treguar tejet të rrezikshëm dhe kanë avancuar në mes të saj.

Më pas, një krosim i rrezikshëm i Altin Merlakut ka gjetur Erblind Mulajn syçelë në shtyllë të dytë për të shënuar për barazim (70).

TABELA AKTUALE

Por, hedhja e plotë në sulm nga ekipi i Armend Dallkut i kushtoi shtrenjtë sot. Drilon Fazliu krejtësisht i lirë i ka ikur mbrojtjes së Dukagjinit për të shënuar me parabolë për 2-1 (85), ndërsa krejt në fund vulën ndeshjes ia dha Gentian Sahiti me një goditje nga e djathta në kënd të portës së Altik Muhaxhirit për përfundimtaren 3-1, në minutën e parafundit të kohës shtesë të ndeshjes (95).

Humbja rrëzon Dukagjinin nga kreu i Ligës së Parë A. Kjo ka qenë humbja e parë e klinasve që prej tetorit të vitit të kaluar, ose pas 19 ndeshjesh.

Kurse në anën tjetër Vushtrria 2 xhiro para fundit të stinorit mbetet ende me shpresa për mbijetesë.

Dukagjini në anën tjetër, që do të luajë edhe finalen e Kupës së Kosovës në mes të këtij muaji ndaj Llapit, në dy xhirot e fundit do të duhet të fitojë, ndërsa të pret në gabim të Malishevës — në të kundërtën do të duhet të kërkojë Superligën përmes barazhit.


ARDIAN NUHIU

Nuhiu tregon se si erdhi deri tek fitorja ndaj Feronikelit

FFK Superliga

Nuhiu tregon se si erdhi deri tek fitorja ndaj Feronikelit

01/05/21 @ 17:40

DRENASI 0-2 MALISHEVA

Albion Rrahmani bën Malishevën lidere, pranë Superligës

FFK Liga e parë

Albion Rrahmani bën Malishevën lidere, pranë Superligës

01/05/21 @ 17:34

TREPÇA'89 1-1 BESA

Besa luan futboll, befason edhe Trepçën’89

FFK Superliga

Besa luan futboll, befason edhe Trepçën’89

01/05/21 @ 17:19

DRITA 3-1 FERONIKELI

Drita kthen kreun, Feronikeli në krizë

FFK Superliga

Drita kthen kreun, Feronikeli në krizë

01/05/21 @ 17:03

KLODIAN DURO

Duro: Vendosën diferencat e vogla, duhet t’ia japim dorën Dritës për fitore

FFK Superliga

Duro: Vendosën diferencat e vogla, duhet t’ia japim dorën Dritës për fitore

01/05/21 @ 17:32

ARBËRIA - GJILANI

Gjilani e lë duarthatë Arbërinë

FFK Superliga

Gjilani e lë duarthatë Arbërinë

01/05/21 @ 16:42

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Besa

01/05/21 @ 14:37

11-SHET

Formacionet zyrtare: Arbëria - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Arbëria - Gjilani

01/05/21 @ 14:34

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Feronikeli

01/05/21 @ 14:31

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

2 KORRIKU 3-1 FERIZAJI

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

FFK Liga e parë

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

08/05/21 @ 23:16

A&N 1-1 ONIX

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

FFK Liga e parë

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

08/05/21 @ 22:51

ISTOGU 2-0 VUSHTRRIA

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

FFK Liga e parë

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

08/05/21 @ 22:33

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

08/05/21 @ 19:33

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

ULPIANA - KIKA

Ulpiana për Superligë

FFK Liga e parë

Ulpiana për Superligë

08/05/21 @ 13:26


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë