Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRENASI 0-2 MALISHEVA

Albion Rrahmani bën Malishevën lidere, pranë Superligës

Festa e futbollisteve dhe stafit te KF Malisheva pas fitores se sotme/ Foto: KFMalisheva/fb

Albion Rrahmani bën Malishevën lidere, pranë Superligës


1 May, 2021 @17:34

Malisheva është shumë afër Superligës! Dhe këtë për herë të parë në histori të klubit. Të drejtuar nga ish-trajneri i Prishtinës, Arsim Thaçi, Malisheva ka shënuar fitore me lojë të mirë ndaj Drenasit për të rimarrë kreun e Ligës së Parë A — pozitë kjo që dërgon direkt në Superligë.

Yll i kësaj ndeshjeje ka qenë Albion Rrahmani. Ai ka shënuar pak para fundit të pjesës së parë dhe me të nisur pjesa e dytë për të sjellë gëzimin e madh në ekip dhe me disfatën befasuese të liderit të deritashëm, Dukagjini, Malisheva ka marrë kreun e Ligës së Parë A — me fitore ndaj Drenasit si mysafir.

TABELA AKTUALE

Drenasi 0-2 Malisheva [Albion Rrahmani 42, 49].

Në fund, Drenasi me këtë humbje rrezikon seriozisht mbijetesën në këtë ligë, pasi që Vushtrria e fundit në renditje, shënoi fitore.

Në dy xhirot e fundit Malisheva duhet të mposht Trepçën e Vëllaznimin për të siguruar Superligën.

 


KLODIAN DURO

Duro: Vendosën diferencat e vogla, duhet t’ia japim dorën Dritës për fitore

FFK Superliga

Duro: Vendosën diferencat e vogla, duhet t’ia japim dorën Dritës për fitore

01/05/21 @ 17:32

TREPÇA'89 1-1 BESA

Besa luan futboll, befason edhe Trepçën’89

FFK Superliga

Besa luan futboll, befason edhe Trepçën’89

01/05/21 @ 17:19

DRITA 3-1 FERONIKELI

Drita kthen kreun, Feronikeli në krizë

FFK Superliga

Drita kthen kreun, Feronikeli në krizë

01/05/21 @ 17:03

ARBËRIA - GJILANI

Gjilani e lë duarthatë Arbërinë

FFK Superliga

Gjilani e lë duarthatë Arbërinë

01/05/21 @ 16:42

LA LIGA

Marcelo nuk udhëton me ekipin në Londër

La Liga

Marcelo nuk udhëton me ekipin në Londër

01/05/21 @ 15:41

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Besa

01/05/21 @ 14:37

11-SHET

Formacionet zyrtare: Arbëria - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Arbëria - Gjilani

01/05/21 @ 14:34

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Feronikeli

01/05/21 @ 14:31

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

2 KORRIKU 3-1 FERIZAJI

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

FFK Liga e parë

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

08/05/21 @ 23:16

A&N 1-1 ONIX

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

FFK Liga e parë

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

08/05/21 @ 22:51

ISTOGU 2-0 VUSHTRRIA

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

FFK Liga e parë

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

08/05/21 @ 22:33

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

08/05/21 @ 19:33

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

ULPIANA - KIKA

Ulpiana për Superligë

FFK Liga e parë

Ulpiana për Superligë

08/05/21 @ 13:26


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë