Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS TRIUMFIT

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

Tahir Batatina, trajner i Llapit/ Foto: KFLlapi/fb

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant


13 May, 2021 @0:18

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka qenë jashtëzakonisht i gëzuar pas triumfit në Kupë të Kosvës dhe njëkohësisht krenar për arritjen historike për klubin nga Podujeva.

Llapi ka arritur të triumfojë në finale të Kupës së Kosovës duke e mposhtur Dukagjinin pas penalltive, ndërsa ky ka qenë trofeu i parë i fituar në histori të klubit për llapjanët, derisa me këtë kanë siguruar edhe daljen në garat evropiane.

“Mendoj që është emocion i paparashikueshëm, pasi që shumë gjenerata kanë sakrifiku për këtë. Trimat i përcjell fati, trimat i përcjell historia, nuk jam dorëzuar asnjëherë dhe tash më vjen mirë që për herë të parë si trajner podujevas sjell trofeun e parë në Podujevë,” ka thënë i kapluar nga emocionet e fitores Batatina.

RAPORTI I FINALES

Ai më tej ka folur edhe për gjenerat e vjetra dhe futbollistët llapjan që nuk janë në mesin tonë, duke përmendur edhe Fadil Vokrrin, ndërsa sa i përket festës ka thënë se ajo do të vazhdojë.

“Do të festojmë fitoren bashkë me Legjendat në Podujevë me tu kthyer dhe dua t’ju them se rruga e trofeve në Llap nuk do të ndalet me kaq. Jam krenar që kam arritur trofeun e parë dhe historik me Llapin dhe asnjë trofe tjetër nuk do jetë interesant për mua si ky, pasi që është i pari në histori të klubit,” ka vazhduar Batatina.

Sa i përket ndeshjes, ai është shprehur se aty nuk ka pasur shumë lojë dhe dueli është ndërprerë shumë herë.

SKEMA E KUPËS

“Sot nuk ka pasur shumë futboll, më shumë ka pasur ndërprerje të lojës. Ne nuk jemi dorëzuar as kur ishim në disavantazh, kemi shënuar në sekondat e fundit dhe pastaj me penallti kemi fituar. Trofeu në Llap është ëndrra e parë, ndërsa Llapi evropian tashmë është realitet,” ka thënë ndër të tjera trajneri i Llapit.

Në serinë e penalltive, Llapit i shkëlqeu portieri kroat Marjan Coric, që mbrojti dy penallti të kundërshtarit, për t’i dhënë fitoren në serinë e fundit të penalltive ekipit të tij.

Përndryshe, pas 90-minutave të kohës së rregullt pa gola, 0-0, Dukagjini mori epërsinë në minutën e 113-të të ndeshjes, për tu neutralizuar kjo në fund, minuta e 120-të përmes Elivs Prençit.


PAS NDESHJES

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

13/05/21 @ 00:07

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

12/05/21 @ 23:56

ATLETICO MADRID 2-1 REAL SOCIEDAD

Atletico s’gabon, 2 xhiro para titullit

La Liga

Atletico s’gabon, 2 xhiro para titullit

12/05/21 @ 23:55

CHELSEA 0-1 ARSENAL

Arsenali fiton derbin, për moral

Premier League

Arsenali fiton derbin, për moral

12/05/21 @ 23:30

TABELA DHE NDESHJET - XHIROJA 36

Favoritët fitojnë, lufta për Champions vazhdon

Serie A

Favoritët fitojnë, lufta për Champions vazhdon

12/05/21 @ 23:05

PAS DEKLARATAVE

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

20/05/21 @ 12:26

KUPA E KOSOVËS

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

Kupa e Kosovës

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

19/05/21 @ 19:03

KUPA E KOSOVËS

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

Kupa e Kosovës

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

17/05/21 @ 20:35

PAS NDESHJES

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

13/05/21 @ 00:07

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

12/05/21 @ 23:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

Kupa e Kosovës

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

12/05/21 @ 19:56

KUPA E KOSOVËS

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

12/05/21 @ 11:30

STATS

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

Kupa e Kosovës

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

11/05/21 @ 16:57

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:30

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:24


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës