Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TABELA DHE NDESHJET - XHIROJA 36

Favoritët fitojnë, lufta për Champions vazhdon

Foto: ACMilan/fb

Favoritët fitojnë, lufta për Champions vazhdon


12 May, 2021 @23:05

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së XXXVI të Serie A para pak çastesh, ndërsa të gjithë favoritët që po garojnë për Ligë të Kampionëve kanë shënuar fitore.

Atalanta e Berat Djimsitit ka kaluar 2-0 Beneventon për të ruajtur pozitën e dytë në renditje. Mbrojtësi i kombëtares luajti 30-minutat e fundit të ndeshjes.

Milan si mysafir ka shkelur Torinon e Mërgim Vojvodës dhe Samir Ujkanit, duke i mposhtur 0-7 ku kroati Ante Rebic shënoi hat-trick dhe një asistim. Edhe Vojvoda edhe Ujkani ishin në bankën rezervë sonte, derisa Torino në xhiron e shkuar siguroi mbijetesën.

Napoli kishte mposhtur dje Udinesen për të ruajtur pozitën e katërt, ndërsa Juventus sonte kaloi Sassuolon e rrezikshme 1-3, për të vazhduar garën në Champions, edhe pse aktualisht është i pesti në renditje.

 

Lazioja, ku Vedat Muriqi nisi ndeshjen si startues dhe Thomas Strakosha gjithashtu, shënoi fitore në fund me golin e Ciro Immobiles, ndërsa teorikisht ende kanë gjasa për Champions, edhe pse janë në pozitën e gjashtë dhe kanë një ndeshje më pak.

E sa i përket kampionit të ri të Italisë, Inter nuk kalkuloi ndaj Romës, duke e fituar derbin 3-1.

 

 


11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

Kupa e Kosovës

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

12/05/21 @ 19:56

AJAX

Ajaxi shkrin trofeun për t’ia dhuruar tifozëve

International

Ajaxi shkrin trofeun për t’ia dhuruar tifozëve

12/05/21 @ 16:08

LIGA e PARË

Liria-Vëllaznimi, caktohet fituesi me rezultat zyrtar

FFK Liga e parë

Liria-Vëllaznimi, caktohet fituesi me rezultat zyrtar

12/05/21 @ 14:06

HOLANDA

Zyrtare: Holanda pa super mbrojtësin në EURO 2020

Evropiani

Zyrtare: Holanda pa super mbrojtësin në EURO 2020

12/05/21 @ 14:03

SUPERLIGA

Mevlan Zeka operohet me sukses

FFK Superliga

Mevlan Zeka operohet me sukses

12/05/21 @ 11:56

KUPA E KOSOVËS

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

12/05/21 @ 11:30

SUPERLIGA TURKE

Kampioni përcaktohet në xhiron e fundit! Matematikat?

International

Kampioni përcaktohet në xhiron e fundit! Matematikat?

12/05/21 @ 09:20

MIQËSORE

Giroud debuton me gol te Milani

Serie A/International

Giroud debuton me gol te Milani

31/07/21 @ 23:11

SPURS

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

Premier League/Serie A/International/Transfere

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

28/07/21 @ 01:31

MIQËSORE

Vojvoda startues, Torino barazon në miqësore

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda startues, Torino barazon në miqësore

27/07/21 @ 19:03

MEDIA TALK

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

Premier League/Serie A/Transfere

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

26/07/21 @ 11:39

ZYRTARE

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

Premier League/Serie A/Transfere

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

24/07/21 @ 11:43

MEDIA TALK

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

Premier League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

23/07/21 @ 09:14

BRAHIM DIAZ

Dhjetëshja e re e Milanit

Serie A/La Liga/Transfere

Dhjetëshja e re e Milanit

19/07/21 @ 20:22

SHQIP NË BOTË

Andi Hoti - qendërmbrojtësi i Kosovës nënshkruan me Interin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Andi Hoti - qendërmbrojtësi i Kosovës nënshkruan me Interin

19/07/21 @ 15:26

LAZIO

Miqësoren Sarri e nis me Strakoshën, Hysajn e Muriqin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Miqësoren Sarri e nis me Strakoshën, Hysajn e Muriqin

17/07/21 @ 18:04

LAZIO NEWS

Sarri mbron Muriqin nga përqeshjet

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Sarri mbron Muriqin nga përqeshjet

17/07/21 @ 13:44


 
Të gjitha lajmet nga Serie A