Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS NDESHJES

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

Armend Dallku, trajner i Dukagjinit/ Foto: KFDukagjini/fb

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim


13 May, 2021 @0:07

Trajneri i Dukagjinit Armend Dallku në deklaratën e tij pas ndeshjes, pasi që u mposhtën në finale të Kupës së Kosovës pas penalltive nga Llapi, ka thënë se është krenar me ekipin e tij dhe lojën e paraqitur, por ka rezerva në ndarjen e drejtësisë në këtë ndeshje.

“Normalisht, është ndjenjë e hidhur të humbasësh në finale. Por unë jam i lumtur me lojën e djemve. Kemi luajtur si jemi marrë vesh, raste kemi pasur, por kam rezerva ndaj referimit. Duhet të trajtohemi njëjtë si Liga e Parë si ekipet e Superligës. Nuk ka qenë tretmani i njëjtë nga referi, më janë ankuar edhe lojtarët,” ka thënë Dallku.

RAPORTI I FINALES

Ndërkaq sa i përket mundësisë së madhe për trofe, daljes në Evropë dhe mesazhit për tifozët e klubit - ai ka thënë se të gjithë duhet të jenë krenar me lojtarët.

“Jemi të zhgënjyer pasi nuk arritëm t’i bëjmë të gëzohen sonte. Gjithmonë i kemi afër ata, ata janë lojtari ynë i 12. Duhet të jenë krenar me ekipin dhe lojën që treguan djemtë. Futbollistët treguan se nuk ka dallim të madh mes Ligës së Parë dhe Superligës, ndërsa sa i përket penalltive ato janë fat, nuk ka faj askush aty - dihet, penalltitë janë fat,” ka shtuar në fund ish-futbollisti i dikurshëm i kombëtares shqiptare, që tash po drejton ekipin nga Klina.

SKEMA E KUPËS


KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

12/05/21 @ 23:56

ATLETICO MADRID 2-1 REAL SOCIEDAD

Atletico s’gabon, 2 xhiro para titullit

La Liga

Atletico s’gabon, 2 xhiro para titullit

12/05/21 @ 23:55

CHELSEA 0-1 ARSENAL

Arsenali fiton derbin, për moral

Premier League

Arsenali fiton derbin, për moral

12/05/21 @ 23:30

TABELA DHE NDESHJET - XHIROJA 36

Favoritët fitojnë, lufta për Champions vazhdon

Serie A

Favoritët fitojnë, lufta për Champions vazhdon

12/05/21 @ 23:05

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

Kupa e Kosovës

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

12/05/21 @ 19:56

AJAX

Ajaxi shkrin trofeun për t’ia dhuruar tifozëve

International

Ajaxi shkrin trofeun për t’ia dhuruar tifozëve

12/05/21 @ 16:08

PAS DEKLARATAVE

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

20/05/21 @ 12:26

KUPA E KOSOVËS

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

Kupa e Kosovës

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

19/05/21 @ 19:03

KUPA E KOSOVËS

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

Kupa e Kosovës

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

17/05/21 @ 20:35

PAS TRIUMFIT

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

13/05/21 @ 00:18

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

12/05/21 @ 23:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

Kupa e Kosovës

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

12/05/21 @ 19:56

KUPA E KOSOVËS

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

12/05/21 @ 11:30

STATS

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

Kupa e Kosovës

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

11/05/21 @ 16:57

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:30

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:24


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës