Të gjitha lajmet

BENFICA

Benfica shkon në finale

REUTERS/Hugo Correia

Benfica shkon në finale

2 May, 2013 @23:25

Benfica arriti ta përmbys rezultatin e ndeshjes së parë në Turqi që kishte përfunduar me ndaj Fenerbahçes. Ekipi portugez shënoi fitore me rezultat 3-1 dhe u kualifikua në finale të Europa League.

Portugezët të cilët kërkonin gol të hershëm, arritën ta gjejnë atë në minutën e nëntë me golin e Nicolas Gaitan.

Në minutën 23’ stadiumi i Lisbonës mbeti i heshtur kur Dirk Kuyt e barazoi rezultatin me golin e tij nga penalltia.

Më pas në skenë doli sulmuesi nga Paraguaji, Oscar Cardozo, i cili me golat e  tij në minutat 35’ dhe 66’ vulosi fatin e ndeshjes.

Në finalen e Amsterdamit që do të luhet me 15 maj, Benfica do të takohet me kampionin aktual të Ligës së Kampionëve, Chelsean.

MEDIA TALK

UEFA dhe ECA pajtohen: ligat në korrik, garat evropiane në gusht

13 April, 2020 @13:59

Lajmi i fundit për mbarëvajtjen dhe organizimin e ndeshjeve të mbetura në të gjitha garat për stinorin e mbetur 2019/20…

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

5 April, 2020 @22:34

Kreu i UEFA-së, slloveni Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur sot se dy garat më të rëndësishme të UEFA-së, Liga…

UEFA ZYRTARIZON

UEFA pezullon finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës

23 March, 2020 @19:17

Para pak çastesh UEFA edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka pezulluar për një datë të pacaktuar finalet e…

UEFA

Propozohet data për fundin e stinorëve dhe finalen e Ligës së Kampionëve

17 March, 2020 @13:58

Në mbledhjen e UEFA-së sot është propozuar që të gjitha kampionatet kombëtare në Evropë të përfundojnë deri më 28 qershor…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

Të gjitha lajmet nga Europa League