Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHELSEA

Për 9 minuta në Amsterdam!

REUTERS/Stefan Wermuth

Për 9 minuta në Amsterdam!


2 May, 2013 @23:07

Chelsea ka filluar ta bëjë traditë finalet europiane. Kampioni aktual i Europës në Champions League, arriti ta eliminojë skuadrën zvicerane Basel në gjysmëfinale për ta shënuar emrin e tij në finalen e Amsterdamit.

Londinezët fituan me rezultat 3-1 në Stamford Bridge, rezultat ky që ishte më se i mjaftueshëm pasi ndeshja e parë kishte përfunduar 2-1 në të mirë të Chelseat.

Goli i parë erdhi nga Mohamed Salah i Baselit në fund të pjesës së parë, kurse më pas vetëm brenda 9 minutave u vendos gjithçka. Fernando Torres (50’), Victor Moses (52’) dhe David Luiz (59’).

Chelsea në finalen e Europa League që do të zhvillohet me 15 maj në Amsterdam, do të takohet me Benfican e cila e mposhti Fenerbahçen në gjysmëfinale.


SUAREZ

Vetëm një votë

Premier League

Vetëm një votë

02/05/13 @ 18:44

BOTA

Arsenali humanitar

Premier League/International

Arsenali humanitar

02/05/13 @ 15:28

VILLA

I kërkuari Benteke, s’lëvizë

Premier League

I kërkuari Benteke, s’lëvizë

02/05/13 @ 15:12

BOMBA

Lewandowski në Bayern!

Champions League/Bundesliga

Lewandowski në Bayern!

02/05/13 @ 17:54

VIRAL SOCIAL

Pa logo! Futbollisti i Fenerbahçes ‘djeg’ internetin

Europa League/International

Pa logo! Futbollisti i Fenerbahçes ‘djeg’ internetin

20/08/21 @ 10:07

LIGA E KONFERENCËS

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

Conference League/Europa League

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

12/08/21 @ 14:50

SUPERKUPA: CHELSEA - VILLARREAL

Vazhdon magjia e Tuchellit, Superkupa e Chelseat

Champions League/Europa League

Vazhdon magjia e Tuchellit, Superkupa e Chelseat

11/08/21 @ 23:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

Champions League/Europa League

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

11/08/21 @ 20:15

UEFA SUPERCUP

Sonte UEFA Superkupa: Chelsea-Villarreal

Champions League/Europa League

Sonte UEFA Superkupa: Chelsea-Villarreal

11/08/21 @ 10:00

UEFA

UEFA ndërron rregulla, mund të përballen 2 skuadra me shtete të njëjta

Europa League

UEFA ndërron rregulla, mund të përballen 2 skuadra me shtete të njëjta

30/07/21 @ 22:24

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

FEDERATA ZYRTARIZON

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League/Europa League

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

21/07/21 @ 13:39

DRAW

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

Champions League/Europa League

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

19/07/21 @ 15:12

KRISTI VANGJELI

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

FFK Superliga/Europa League/International/Transfere

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

15/07/21 @ 15:40


 
Të gjitha lajmet nga Europa League