Të gjitha lajmet

BESA - JUNIKU

Besa vazhdon ndjekjen e kreut

FOTO/ Besa futsall

Besa vazhdon ndjekjen e kreut

25 November, 2018 @11:31

Në ndeshjen hapëse të xhiros së shtatë në Superligën e futsallit të Kosovës, Besa e mposhti Junikun me rezultat 5-2.

Golat për Besën erdhën nga Melos Kelmendi (2x), Endi Hoti (1x), Bardh Kelmendi (1x) dhe Fatlum Pishtani (1x).

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e pestë e Besës, krahas dy humbjeve që i kanë dhe aktualisht gjenden në pozitën e dytë. Ndërsa Juniku me katër pikë të grumbulluara gjendet në pozitën e tetë.

Besa në xhiron tjetër do të përballet me Prizrenin në palestrën “Sezai Surroi”, ndërsa Juniku me Malishevën.

 

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposht Andorrën, arrin fazën e dytë kualifikuese

2 February, 2019 @10:56

Pas fitores 5-1 ndaj Norvegjisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mposhtur sot Andorrën me rezultat 3-5, për…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga