Të gjitha lajmet

SHQIP

S’mjaftuan Kryeziu e Kololli për fitore

S’mjaftuan Kryeziu e Kololli për fitore

24 November, 2018 @21:03

Lojtarët e përfaqësueses së Kosovës dhe të Zurichut, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli, shkëlqyen në ndeshjen kundër Xamaxit.

Por performanca e tyre nuk mjaftoi për fitore.

Hekuran Kryeziu për tre minuta shënoi dy gola (61’ dhe 64’), derisa Benjamin Kololli duke shënuar në minutën e 76’ nga pika e bardhë e shpëtoi skuadrën e tij nga humbja.

FC Zurich aktualisht gjendet në pozitën e katërt me 21 pikë të grumbulluara në Superligën e Zvicrës.UDINESE - ROMA

Udinese e Behramit befason Romën

Foto: Udinese Official/fb arkiv

24 November, 2018 @17:07

Udinese, ku luan Valon Behrami, nuk dinte për fitore në Serie A që nga shtatori. Dhe pak kush besonte se…

EIBAR - REAL MADRID

Me kontratën e re, turpërohet

Foto: MD.com

24 November, 2018 @16:54

Ishte kjo ndeshja e parë e Santiago Solarit si trajner i Real Madridit me kontratë afatgjate. Mirëpo, Eibar nuk mori…

TREPÇA - VLLAZNIA

Nëntori i suksesshëm për Trepçën

Foto nga arkivi KFTrepça/fb

24 November, 2018 @15:43

Futbollistët e Trepçës duket se janë këndellur gjatë këtij muaji. Disfata e fundit e ekipit mitrovicas që tetë vite më…

DRENASI - DUKAGJINI

Dukagjini fiton, i afrohet kreut

24 November, 2018 @15:33

Në takimin e zhvilluar në Drenas në kuadër të xhiros së XV të Ligës së Parë të Kosovës në futboll,…

FLAMURTARI - LLAPI

Maliqi vendos për të tretën radhazi

Foto: KFLlapi/fb

24 November, 2018 @15:28

Dueli i vështirë në stadiumin Xhemajl Ibishi të Prishtinës ndërmjet Flamurtarit dhe Llapit është përcaktuar gjashtë minuta para fundit të…

KEK-u - LIRIA

Annese debuton me fitore, e treta rresht për Lirinë

24 November, 2018 @15:26

Në ndeshjen e parë të trajnerit italian Vicenzo Alberto Annese, në krye të Lirisë, prizrenasit shënuan fitore duke e mposhtur…

BALLKANI - GJILANI

Pas dy humbjeve i kthehen fitores me përmbysje

Foto: KFBallkani/fb

24 November, 2018 @15:17

Skuadra e drejtuar nga Sami Sermaxhaj, Ballkani, pas dy humbjeve të regjistruara së fundi, i është kthyer fitores sot duke…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Llapi

24 November, 2018 @13:25

Janë publikuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Llapit, në ndeshjen e xhiros së 16, në kuadër të Superligës së…

N'GOLO KANTE

Kante i kaltër deri në 2023

24 November, 2018 @12:52

Kontratë e re pesë vjeçare i është dhënë edhe mesfushorit qendror me tipare defanzive të Chelseat, N’Golo Kante. Reprezentuesi 27…

PACO ALCACER

Rehatojnë sulmin deri në 2023

24 November, 2018 @12:40

Borussia Dortmund ka nënshkruar kontratë me sulmuesin Paco Alcacer për 25.65 milionë euro nga Barcelona, pasi që gjermanët aktivizuan opcionin…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Gjilani

FOTO/ Arkiv

24 November, 2018 @13:14

Janë publikuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Gjilanit, në kuadër të xhiros së 16, në Superligën e Kosovës në…

FLAMURTARI - PARTIZANI

Lideri bie në Vlorë nga kapiteni

Foto: FCFlamurtari/fb

24 November, 2018 @9:38

Pas tre fitoreve radhazi të shënuara, lideri i Kategorisë Superiore shqiptare, Partizani, është mposhtur në Vlorë mbrëmë, 1-0 nga Flamurtari. …

MAQEDONI

Stadiumi i Shkupit me tribunë të re

Foto: FC Shkupi

29 November, 2018 @19:10

Përmes një lajmi të publikuar në faqen zyrtare, klubi i Shkupit ka bërë të ditur që stadiumi i tij shumë…

KUPA "PAVARËSIA"

Struga fiton kupën “Pavarësia”

Foto: FSHF

28 November, 2018 @15:44

Për nder të festës së flamurit, edhe sivjet u mbajt turneu miqësor “Pavarësia”, i cili këtë vit e mbajti edicionin…

11-SHJA E SHQIPEVE

Shqipet nëpër botë, 11-shja më e mirë

Design: Olsen Kraja

28 November, 2018 @12:00

Që nga sot, TopSporti ka vendosur që ta zgjedhë 11-shen më të mirë të ‘shqipeve’ nëpër botë për secilën fundjavë.…

KOMBËTARJA

Grupmoshat e kombëtares, emërohen trajnerët

Foto: FSHF

27 November, 2018 @15:21

Përmes një postimi në faqen e saj zyrtare, Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar me trajnerët e emëruar për grupmoshat…

ELITA MAQEDONASE

Shkëndija kampione vjeshtore e Maqedonisë

Foto: KFShkendija/fb

25 November, 2018 @21:15

Futbollistët e Shkëndijës me fitore ndaj Pobedës me fitore 0-2 si mysafir, që erdhi me golat e Egzon Bejtullait (75’)…

Të gjitha lajmet nga International