Të gjitha lajmet

UDINESE - ROMA

Udinese e Behramit befason Romën

Foto: Udinese Official/fb arkiv

Udinese e Behramit befason Romën

24 November, 2018 @17:07

Udinese
Roma
Udinese 1 : 0 Roma
Rodrigo Javier DE PAUL 55'

Stadiumi: Dacia Arena, Udine.

Udinese, ku luan Valon Behrami, nuk dinte për fitore në Serie A që nga shtatori. Dhe pak kush besonte se fitoren do ta arrinë në ditët e fundit të nëntorit, derisa forma e ekipit ishte në rënie vazhdimisht.

Por, befasia ndodhi. Bardhezinjtë e Udines me në mes të fushës Valon Behramin punëtor (karton i verdhë 65’) shënuan gol në minutën e dhjetë të pjesës së dytë të ndeshjes për t’ia dhënë fitoren ekipit dhe daljen momentale nga pjesa e rrezikshme e klasifikimit.

TABELA AKTUALE

Ka qenë argjentinasi Rodrigo Javier de Paul që shënoi në minutën e 55-të të takimit për t’i lënë gojëhapur kundërshtarët në Dacia Arena të Udines. Roma në këtë ndeshje vinte pas dy fitoreve me radhë, ndërsa po lufton për katërshen kryesore të Italisë këtë stinor.

EIBAR - REAL MADRID

Me kontratën e re, turpërohet

Foto: MD.com

24 November, 2018 @16:54

Ishte kjo ndeshja e parë e Santiago Solarit si trajner i Real Madridit me kontratë afatgjate. Mirëpo, Eibar nuk mori…

TREPÇA - VLLAZNIA

Nëntori i suksesshëm për Trepçën

Foto nga arkivi KFTrepça/fb

24 November, 2018 @15:43

Futbollistët e Trepçës duket se janë këndellur gjatë këtij muaji. Disfata e fundit e ekipit mitrovicas që tetë vite më…

DRENASI - DUKAGJINI

Dukagjini fiton, i afrohet kreut

24 November, 2018 @15:33

Në takimin e zhvilluar në Drenas në kuadër të xhiros së XV të Ligës së Parë të Kosovës në futboll,…

FLAMURTARI - LLAPI

Maliqi vendos për të tretën radhazi

Foto: KFLlapi/fb

24 November, 2018 @15:28

Dueli i vështirë në stadiumin Xhemajl Ibishi të Prishtinës ndërmjet Flamurtarit dhe Llapit është përcaktuar gjashtë minuta para fundit të…

KEK-u - LIRIA

Annese debuton me fitore, e treta rresht për Lirinë

24 November, 2018 @15:26

Në ndeshjen e parë të trajnerit italian Vicenzo Alberto Annese, në krye të Lirisë, prizrenasit shënuan fitore duke e mposhtur…

BALLKANI - GJILANI

Pas dy humbjeve i kthehen fitores me përmbysje

Foto: KFBallkani/fb

24 November, 2018 @15:17

Skuadra e drejtuar nga Sami Sermaxhaj, Ballkani, pas dy humbjeve të regjistruara së fundi, i është kthyer fitores sot duke…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Llapi

24 November, 2018 @13:25

Janë publikuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Llapit, në ndeshjen e xhiros së 16, në kuadër të Superligës së…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Gjilani

FOTO/ Arkiv

24 November, 2018 @13:14

Janë publikuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Gjilanit, në kuadër të xhiros së 16, në Superligën e Kosovës në…

N'GOLO KANTE

Kante i kaltër deri në 2023

24 November, 2018 @12:52

Kontratë e re pesë vjeçare i është dhënë edhe mesfushorit qendror me tipare defanzive të Chelseat, N’Golo Kante. Reprezentuesi 27…

PACO ALCACER

Rehatojnë sulmin deri në 2023

24 November, 2018 @12:40

Borussia Dortmund ka nënshkruar kontratë me sulmuesin Paco Alcacer për 25.65 milionë euro nga Barcelona, pasi që gjermanët aktivizuan opcionin…

INTER - SAMPDORIA

Inter mban distancën ndaj Milanit me Nainggolanin

17 February, 2019 @21:53

Skuadra e Interit ka arritur të mposht Sampdorian me diferencë minimale 2-1, përkundër se në pjesën më të madhe të…

ATALANTA - MILAN

Super Piatek, Milan fiton me përmbysje

16 February, 2019 @22:31

Pesë ndeshje, gjashtë gola. Super transferi i Milanit, Krzysztof Piatek ka vazhduar me gola, derisa rossonerët kanë mposhtur Atalantën në…

MAREK HAMSIK

Vendos të largohet

14 February, 2019 @19:18

“Napoli përqafon Marek Hamsikun dhe i falenderon për 12 vitet e mrekullueshme të kaluara bashkë, të karakterizuara me dedikim dhe…

IA MARRIN SHIRITIN

Icardi s’është më kapiten te Interi

Foto: FCInter/fb

13 February, 2019 @14:01

Klubi kaltërezi i Milanos, Inter, ka bërë të ditur sot se ka zëvendësuar kapitenin e parë të skuadrës. Tashmë,…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

Të gjitha lajmet nga Serie A