Të gjitha lajmet

SHITJA E BILETAVE

Biletat për preliminaret e Ligës së Kampionëve: në Drenas, Komoran dhe Prishtinë

Biletat për preliminaret e Ligës së Kampionëve: në Drenas, Komoran dhe Prishtinë

22 June, 2019 @21:58

Ndeshjet e turneut preliminar të UEFA Champions League, do të zhvillohen në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë.

Ndeshja e parë, mes Tre Penne dhe FC Santa Coloma, me fillim prej orës 15:00.

Kurse takimi mes KF Feronikelit dhe Lincoln Red Imps, do të fillojë prej orës 20:45.

Të dyja takimet zhvillohen të martën, me datë 25 qershor.

Biletat do të dalin në shitje të martën, prej orës 08:00, në pikën në Drenas: “Restaurant Dijamant” dhe në pikën në Komoran, “Pizzeria Dijamant”.

Kurse në Prishtinë, do të fillojnë shitjen po ashtu të martën, prej orës 08:00, në stadiumin e kryeqytetit “Fadil Vokrri”.

PRISHTINA LICENSON LOJTARËT

Pa Januzin e Bardhokun ndaj St Joseph’s

Foto: prishtinafc.com

21 June, 2019 @12:27

Prishtina ka licensuar 25 futbollistët që do të dalin në gara evropiane këtë stinor për ekipin. Përveç Ahmed Januzit…

EKIPI I RI I SUPERLIGËS

Dukagjini merr trajner ‘me bagazh’ ndërkombëtar

Fotot: KFDukagjini/fb

20 June, 2019 @21:16

Skuadra që siguroi Superligën për stinorin 2019/20, Dukagjini, para një ore ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës. Ai…

ZYRTARIZON ORGANIZATORI

10 gusht: Feronikeli-Milan

20 June, 2019 @15:56

Menaxheri i Sports Events në postimin e tij në llogarinë e Facebookut ka bërë të ditur se është zyrtarizuar ndeshja…

OLTION RAPA

Gjilani zyrtarizon mbrojtësin e Luftëtarit

Foto: SCGjilani/fb

20 June, 2019 @15:39

Qendërmbrojtësi i deritashëm i Luftëtarit të Gjirokastrës, Oltion Rapa, është lojtar i ri i Gjilanit. Ekipi bardhekuq nga Gjilani…

ILIR BLAKÇORI

Drita zyrtarizon mbrojtësin e Llapit

20 June, 2019 @14:40

Mbrojtësi i Llapit, Ilir Blakçori, është zyrtarizuar sot si lojtar i ish kampiones së Kosovës, Drita. Ekipi gjilanas që…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga