Të gjitha lajmet

REAL MADRID - HUESCA

Brilanca e Benzemasë i shpëton nga befasia

Foto: RealMadrid/tw

Brilanca e Benzemasë i shpëton nga befasia

31 March, 2019 @23:26

Real Madrid
Huesca
Real Madrid 3 : 2 Huesca
ISCO 25', Dani CEBALLOS 62', Karim BENZEMA 89' 3' Juan HERNANDEZ, 74' ETXEITA

Një brilancë e Karim Benzemasë në minutën e fundit të kohës së rregullt, ka nxjerrë Real Madridin fitimtar sonte në përballjen që doli të jetë më e vështirë sesa që u parapa nga djelmoshat e Zinedine Zidane‘it.

TABELA AKTUALE

Huesca, që është e fundit në tabelë, po lufton për çdo pikë në La Liga dhe ishte pranë kapjes së një pike të artë në Santiago Bernabeu, por pas 0-1 dhe 2-2, ishte Benzema që bëri dallimin për ta mbajtur Realin në formë të fitoreve me Zidane’in në krye.

INTER - LAZIO

Strakosha i pakalueshëm, Lazio mposht Interin

31 March, 2019 @23:08

Pasi që eliminuan Interin nga Kupa e Italisë, Lazio ka arritur të shënojë fitore edhe në Serie A ndaj nerazzurrëve…

LIVERPOOL - TOTTENHAM

Nëpër vrimë të gjilpërës, lider

Foto: premierleague.com

31 March, 2019 @20:00

Liverpool ka arritur të përbirohet në minutën e fundit të ndeshjes ndaj Tottenhamit për fitore 2-1, që e ridërgon ekipin…

FLAMURTARI - FERONIKELI

Përsëri ndalet në Prishtinë

31 March, 2019 @19:01

Për herë të dytë brenda 4 xhirove Feronikeli është ndalur në Fadil Vokrri të Prishtinës. Katër xhiro më parë…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Feronikeli

31 March, 2019 @16:51

Janë caktuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Feronikelit. FLAMURTARI: Neziri, Maxhuni, Granchov, Quansah, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Ibrahim, Kelmendi, Bërbatovci,…

BESA - BASHKIMI K

Besa minimalisht, vazhdon rrugën për Superligë

31 March, 2019 @16:24

Në takimin e luajtur sot në shtëpi ndaj Bashkimit të Koretinit, Besës i ka mjaftuar një gol që t’i arkëtojë…

KIKA - DUKAGJINI

Dukagjini ndalet në Hogosht

FOTO/ KF Kika

31 March, 2019 @16:19

Në ndeshjen e luajtur sot në Hogosht, skuadra vendase e Kikës ka arritur ta ndalë në barazim Dukagjinin nga Klina. …

VËLLAZNIMI - ONIX

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

FOTO/ KF Vëllaznimi

31 March, 2019 @16:10

Pas paraqitjeve të mira në ndeshjet miqësore në pushimin e kombëtareve, Vëllaznimi ka shënuar fitore edhe në takimin e sotëm…

BALLKANI - PRISHITNA

Prishtina kryen detyrën, presioni te Feronikeli

FOTO/ Prishtina fc

31 March, 2019 @16:01

Skuadra e Prishtinës e mposhti Ballkanin në Suharekë me rezultat 0-2. Super paraqitja e Meriton Korenicës, ia solli 3 pikët…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

31 March, 2019 @13:45

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Prishtinës. BALLKANI: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Gashi, Berisha, Muçaj, Ajzeraj, Kuç, Çmajcanin, Topalli,…

FLAMURTARI - FERONIKELI

Nikli për 3 pikë në Prishtinë

31 March, 2019 @11:41

Ndeshja mbyllëse e xhiros së XXIV të Superligës së Kosovës në futboll, do të luhet sot ndërmjet Flamurtarit dhe Feronikelit. …

VALENCIA - REAL MADRID

Humbja e parë e Zidane’it

Foto: Valencia/fb

3 April, 2019 @23:29

Valencia ngritet në pozitë të pestë të klasifikimit dhe vazhdon luftën për një vend që dërgon në Ligë të Kampionëve…

VILLARREAL - BARCELONA

8 gola, distanca në krye shkurtohet

3 April, 2019 @0:01

Barcelona tashmë do të pret Atletico Madridin me vetëm 8 pikë dallim dhe në rast të një gabimi në Camp…

ATLETICO MADRID - GIRONA

15 minutat e fundit vendosin, i afrohen kryesuesit

Foto: Atletico Official/tw

2 April, 2019 @21:39

Me dy gola të shënuara në 15 minutat e fundit të ndeshjes Atletico Madrid ka arritur të kap tri pikëshin…

BARCELONA - ESPANYOL

Messi vendos derbin katalonas

Foto: FCBarcelona/tw

30 March, 2019 @19:06

Lionel Messi me sot ka shënuar 25 gola ndaj Espanyolit në 33 ndeshje të zhvilluara ndaj tyre. Argjentinasi ka…

LUCAS HERNANDEZ PI

Francezi bëhet rekord transfer i Bundesligës

27 March, 2019 @17:56

Mbrojtësi francez 23 vjeçar i Atletico Madridit, Lucas Hernandez Pi, prej sot edhe zyrtarisht është lojtar i ri i Bayern…

Të gjitha lajmet nga La Liga