Të gjitha lajmet

INTER - LAZIO

Strakosha i pakalueshëm, Lazio mposht Interin

Strakosha i pakalueshëm, Lazio mposht Interin

31 March, 2019 @23:08

Inter
Lazio
Inter 0 : 1 Lazio
12' Sergej Milinkovic - SAVIC

Stadiumi: Giuseppe Meazza, Milano.

Pasi që eliminuan Interin nga Kupa e Italisë, Lazio ka arritur të shënojë fitore edhe në Serie A ndaj nerazzurrëve sonte, duke i mposhtur 0-1 me golin e serbit Sergej Milinkovic-Savic.

Kjo ka qenë humbja e parë e Interit në Giuseppe Meazza që prej asaj ndaj Bolognas më 3 shkurt. Rikthimi ka qenë i pamundur për Interin përkundër tentimeve, derisa u vërejt mungesa e argjentinasit në formë Lautaro Martinez që u lëndua në ndeshjen e kombëtares.

TABELA AKTUALE

Në tre minutat e fundit të ndeshjes Simone Inzaghi futi në lojë Riza Durmishin, ndërsa Valon Berisha mbeti në bankë rezervë përgjatë gjithë ndeshjes.

Përndryshe, kjo është ndeshja e dytë nga katër ndeshjet e këtij muaji në ligë, ku Strakosha e kalon pa pranuar.

LIVERPOOL - TOTTENHAM

Nëpër vrimë të gjilpërës, lider

Foto: premierleague.com

31 March, 2019 @20:00

Liverpool ka arritur të përbirohet në minutën e fundit të ndeshjes ndaj Tottenhamit për fitore 2-1, që e ridërgon ekipin…

FLAMURTARI - FERONIKELI

Përsëri ndalet në Prishtinë

31 March, 2019 @19:01

Për herë të dytë brenda 4 xhirove Feronikeli është ndalur në Fadil Vokrri të Prishtinës. Katër xhiro më parë…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Feronikeli

31 March, 2019 @16:51

Janë caktuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Feronikelit. FLAMURTARI: Neziri, Maxhuni, Granchov, Quansah, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Ibrahim, Kelmendi, Bërbatovci,…

BESA - BASHKIMI K

Besa minimalisht, vazhdon rrugën për Superligë

31 March, 2019 @16:24

Në takimin e luajtur sot në shtëpi ndaj Bashkimit të Koretinit, Besës i ka mjaftuar një gol që t’i arkëtojë…

KIKA - DUKAGJINI

Dukagjini ndalet në Hogosht

FOTO/ KF Kika

31 March, 2019 @16:19

Në ndeshjen e luajtur sot në Hogosht, skuadra vendase e Kikës ka arritur ta ndalë në barazim Dukagjinin nga Klina. …

VËLLAZNIMI - ONIX

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

FOTO/ KF Vëllaznimi

31 March, 2019 @16:10

Pas paraqitjeve të mira në ndeshjet miqësore në pushimin e kombëtareve, Vëllaznimi ka shënuar fitore edhe në takimin e sotëm…

BALLKANI - PRISHITNA

Prishtina kryen detyrën, presioni te Feronikeli

FOTO/ Prishtina fc

31 March, 2019 @16:01

Skuadra e Prishtinës e mposhti Ballkanin në Suharekë me rezultat 0-2. Super paraqitja e Meriton Korenicës, ia solli 3 pikët…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

31 March, 2019 @13:45

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Prishtinës. BALLKANI: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Gashi, Berisha, Muçaj, Ajzeraj, Kuç, Çmajcanin, Topalli,…

FLAMURTARI - FERONIKELI

Nikli për 3 pikë në Prishtinë

31 March, 2019 @11:41

Ndeshja mbyllëse e xhiros së XXIV të Superligës së Kosovës në futboll, do të luhet sot ndërmjet Flamurtarit dhe Feronikelit. …

BALLKANI - PRISHTINA

Ikja nga barazhi dhe ndjekja e titullit

FOTO/ Prishtina fc

31 March, 2019 @11:29

Një ndeshje me vlerë shumë të madhe për të dyja skuadrat, sot në ora 14:00 do të luhet në Suharekë…

GENOA - INTER

Kthehet me gol dhe asistim

Foto: Inter/fb

3 April, 2019 @23:17

Sulmuesi që nuk luajti për 2 muaj te ekipi për shkak të mospranimit të vazhdimit të kontratës, Mauro Icardi, i…

EMPOLI - NAPOLI

Dueli shqip në Itali, afron Juven te titulli

Foto: FCEmpoli/fb

3 April, 2019 @21:58

Në përballjen ndërmjet mbrojtësve të Shqipërisë, Frederic Veseli [Empoli] dhe Elseid Hysaj [Napoli] në kuadër të xhiros së XXX të…

CAGLIARI - JUVENTUS

Kean përsëri, edhe 3 fitore te titulli

Foto: Juventus Official/tw

3 April, 2019 @0:21

Fitorja e 26 e stinorit për Juventusin ka ardhur ndaj Cagliarit, derisa bianconerët pa Cristiano Ronaldon kanë avancuar me Leonardo…

MILAN - UDINESE

S’ndihmon as Piatek, e treta me radhë pa fitore

Foto: ACMilan/tw

2 April, 2019 @20:55

Rossonerët kanë hyrë në krizë të rezultateve. Pas dy humbjeve radhazi të pësuara nga Inter dhe Sampdoria, sonte Milan nuk…

MAURO ICARDI

Kthehet pas 2 muajve

2 April, 2019 @16:48

Sulmuesi argjentinas i Interit Mauro Icardi edhe zyrtarisht i është kthyer skuadrës pas dy muajve mungesë për shkak të problemeve…

Të gjitha lajmet nga Serie A