Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DITA E PARË

Buletini 1: Buletini i ditës parë për EURO 2016

Buletini 1: Buletini i ditës parë për EURO 2016


10 June, 2016 @9:05

Lexues të Borozani.com prej sot deri në fund të EURO 2016 do t’ju sjellim buletinin e ditës që jep informata të shpejta dhe më interesantet të ditës që e lamë pas dhe ato që na presin sot.

DITA E PARË

Pas viteve përgatitje EURO2016 nis sot. Ndeshja e parë zhvillohet në St Denis, ku organizatori Franca pret Rumaninë (21:00).

Të dy skuadrat janë në një grup me Shqipërinë, që luan nesër ndaj Zvicrës.

g

KRIZA FRANCEZE

Kamionxhinjtë në Paris, por edhe në tërë Francë kanë bërë të ditur që do të nisin protestën sot, kundër ligjeve të reja të punës në Francë. Të njejtën e kanë paralajmëruar edhe linjat kryesore hekurudhore që çojnë në Stade de France ku zhvillohet ndeshja Franca-Rumania.

L’EQUIPE DO RIKTHIMIN E HISTORISË

Gazeta më e madhe sportive franceze, L’Equipe, ka kërkuar nga reprezentacioni francez që të rishkruajë historinë. Francës i është kërkuar fitore ndaj Rumanisë për kampionat të mbarë dhe kjo është thënë të vazhdohet deri në fund, me fitore edhe më 10 korrik, në finale të EUROs.

d

SHQIPONJAT PO ATEROJNË

Një numër i madh i Tifozave Kuq e Zi është parë në rrugët e ndryshme europiane në drejtim të Francës. Sa janë nisur për Belgjikë, prej ku është shumë afër Lens, ku Shqipëria zhvillon duelin me Zvicrën nesër. Kurse të tjerët janë akomoduar në afërsi të Marseilles, ku Shqipëria pas 5 ditësh luan ndaj Francës.

d

70’000 ANGLEZË

Mediat britanike kanë paralajmëruar se mbi 70 mijë tifozë të Anglisë do të jenë të pranishëm nesër në Marseille ku Anglia luan ndeshjen e parë ndaj Rusisë.

FUTBOLLISTËT KUQEZI

Të gjithë futbollistët e kombëtares dje kanë pasur pushim mbi 12 orë, për tu relaksuar para ndeshjes ndaj Zvicrës.

RRJETET SOCIALE

Asnjë futbollist i kombëtares nuk ka postuar fotografi në rrjete sociale dje, përkundër pushimit. I ka ndalë Gianni De Biasi?!

f

KA EDHE NË FRANCË

Ata që nuk e kanë mbushur albumin e Paninit për EURO 2016, mund t’i marrin fotografitë e dyfishta me veti drejt Francës. Mund ta mbushni albumin atje dhe mund të ndërroni me mijëra tifozë nga e gjithë Europa.

d

 


DATAT

Kosova nis ndaj Finlandës, pastaj vjen Kroacia

Russia 2018/Përfaqësuesja

Kosova nis ndaj Finlandës, pastaj vjen Kroacia

09/06/16 @ 23:44

KUALIFIKOHET

Memushaj në Serie A

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Memushaj në Serie A

09/06/16 @ 23:23

ZYRTARISHT

Caktohet grupi i Kosovës për kualifikimet drejt “Rusia 2018”

Përfaqësuesja

Caktohet grupi i Kosovës për kualifikimet drejt “Rusia 2018”

09/06/16 @ 20:38

SUPERLIGA

Drenica me trajner të ri

FFK Superliga

Drenica me trajner të ri

09/06/16 @ 18:35

OLD TRAFFORD

Mesfushori me kontratë të re

Premier League

Mesfushori me kontratë të re

09/06/16 @ 17:03

KOMBËTARJA

Ku po stërvitet Kombëtarja?

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Ku po stërvitet Kombëtarja?

09/06/16 @ 16:57

DANIEL AGGER

Pensionohet me 31 vjet

Premier League

Pensionohet me 31 vjet

09/06/16 @ 15:50

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016