Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUALIFIKOHET

Memushaj në Serie A

Memushaj në Serie A


9 June, 2016 @23:23

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj, do të luaj stinorin që vjen në Serie A.

Ai nuk është transferuar në ndonjë skuadër tjetër, por ekipi i tij Pescara ka shënuar fitore në finalen e Play-Offit duke e mposhtur Trapanin pas dy ndeshjeve. Sonte kanë barazuar 1-1, ndërsa javë më parë, kur ishte edhe Memushaj pjesë e tyre mposhtën 2-0 Trapanin. 

Kështu, pas Cagliarit dhe Crotones, Pescara bëhet ekipi i fundit pjesëmarrës në Serie A për stinorin e radhës, 2016/17.

f


ZYRTARISHT

Caktohet grupi i Kosovës për kualifikimet drejt “Rusia 2018”

Përfaqësuesja

Caktohet grupi i Kosovës për kualifikimet drejt “Rusia 2018”

09/06/16 @ 20:38

SUPERLIGA

Drenica me trajner të ri

FFK Superliga

Drenica me trajner të ri

09/06/16 @ 18:35

OLD TRAFFORD

Mesfushori me kontratë të re

Premier League

Mesfushori me kontratë të re

09/06/16 @ 17:03

KOMBËTARJA

Ku po stërvitet Kombëtarja?

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Ku po stërvitet Kombëtarja?

09/06/16 @ 16:57

DANIEL AGGER

Pensionohet me 31 vjet

Premier League

Pensionohet me 31 vjet

09/06/16 @ 15:50

TE PRISHTINA

Për 10 ditë nis renovimi

FFK Superliga

Për 10 ditë nis renovimi

09/06/16 @ 15:38

DE BIASI

12 orë pushim për shqiponjat

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

12 orë pushim për shqiponjat

09/06/16 @ 15:14

VALMIR BYTYQI

Kapiteni i Besës, lëndohet në stërvitje

FFK Superliga

Kapiteni i Besës, lëndohet në stërvitje

09/06/16 @ 15:05

CARBALLO

Spanjolli referon Shqipëria-Zvicra

UEFA Euro 2016

Spanjolli referon Shqipëria-Zvicra

09/06/16 @ 14:41

MIQËSORE

Real Madrid e Milan caktojnë miqësoren parasezonale

Serie A/La Liga

Real Madrid e Milan caktojnë miqësoren parasezonale

13/07/21 @ 17:00

ROSSONERI

Maldini e do në Milan mesfushorin kroat

Serie A/Transfere

Maldini e do në Milan mesfushorin kroat

13/07/21 @ 16:55

JUVENTUS

Chiesa i palëkundur

Evropiani/Serie A

Chiesa i palëkundur

13/07/21 @ 14:03

LAZIO

Dua të tregoj Muriqin e vërtëtë

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Dua të tregoj Muriqin e vërtëtë

13/07/21 @ 13:43

JUVENTUS

Dybala afër rinovimit

Serie A

Dybala afër rinovimit

13/07/21 @ 13:20

NGA KONFERENCA

Reina: Me Strakoshën 100%

Serie A/International

Reina: Me Strakoshën 100%

12/07/21 @ 16:55

ITALIANI

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

Premier League/Serie A/Transfere

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

12/07/21 @ 13:40

HOLANDEZI I DALLUAR

Dumfries në Itali

Serie A/Transfere

Dumfries në Itali

12/07/21 @ 13:10

MERKATO

Mourinho interesohet për mesfushorin e Juventusit

Serie A/Transfere

Mourinho interesohet për mesfushorin e Juventusit

12/07/21 @ 12:45

JUVENTUS

Sulmuesi i Genoas e dëshiron Juventusin

Serie A/Transfere

Sulmuesi i Genoas e dëshiron Juventusin

12/07/21 @ 11:55


 
Të gjitha lajmet nga Serie A