Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DATAT

Kosova nis ndaj Finlandës, pastaj vjen Kroacia

Kosova nis ndaj Finlandës, pastaj vjen Kroacia


9 June, 2016 @23:44

Pas mbledhjes së Komisionit për Çështje Urgjente të UEFA-së sot dhe vendosjes definitive të Kosovës në Grupin I kualifikues për Botërorin “Rusia 2018”, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur edhe datat e ndeshjeve të para kualifikuese për reprezentacionin e Kosovës.

GRUPET KUALIFIKUESE PËR RUSIA 2018

Kështu, Kosova do të nis përballjet kualifikuese ndaj Finlandës më 5 shtator 2016, pastaj më 6 tetor do të pret Kroacinë, ndërsa më 9 tetor do të ndeshet me Ukrainën e në ndeshjen e katërt me Turqinë më 12 nëntor.

Orari i plotë dhe i saktë i ndeshjeve që përkojnë me vitin 2017 do të përcaktohet më vonë.DATAT E NDESHJEVE

5 SHTATOR 2016 Finlanda Kosova
6 TETOR 2016 Kosova Kroacia
9 TETOR 2016 Ukraina Kosova
12 NËNTOR 2016 Kosova Turqia

KUALIFIKOHET

Memushaj në Serie A

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Memushaj në Serie A

09/06/16 @ 23:23

ZYRTARISHT

Caktohet grupi i Kosovës për kualifikimet drejt “Rusia 2018”

Përfaqësuesja

Caktohet grupi i Kosovës për kualifikimet drejt “Rusia 2018”

09/06/16 @ 20:38

SUPERLIGA

Drenica me trajner të ri

FFK Superliga

Drenica me trajner të ri

09/06/16 @ 18:35

OLD TRAFFORD

Mesfushori me kontratë të re

Premier League

Mesfushori me kontratë të re

09/06/16 @ 17:03

KOMBËTARJA

Ku po stërvitet Kombëtarja?

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Ku po stërvitet Kombëtarja?

09/06/16 @ 16:57

DANIEL AGGER

Pensionohet me 31 vjet

Premier League

Pensionohet me 31 vjet

09/06/16 @ 15:50

TE PRISHTINA

Për 10 ditë nis renovimi

FFK Superliga

Për 10 ditë nis renovimi

09/06/16 @ 15:38

DE BIASI

12 orë pushim për shqiponjat

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

12 orë pushim për shqiponjat

09/06/16 @ 15:14

VALMIR BYTYQI

Kapiteni i Besës, lëndohet në stërvitje

FFK Superliga

Kapiteni i Besës, lëndohet në stërvitje

09/06/16 @ 15:05

CARBALLO

Spanjolli referon Shqipëria-Zvicra

UEFA Euro 2016

Spanjolli referon Shqipëria-Zvicra

09/06/16 @ 14:41

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

Russia 2018/Serie A

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14/05/19 @ 11:16

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

Russia 2018/International

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15/03/19 @ 20:46

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Russia 2018/Premier League/Ligue 1/La Liga/International

Sa fituan klubet nga Botërori?

04/12/18 @ 15:32

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Liga e Kombeve/Russia 2018/Serie A/International

Pensionohet edhe Mandzukic

14/08/18 @ 18:35

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

Russia 2018/International/Analiza

Botërori dhe vendi ynë

22/07/18 @ 11:02

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Liga e Kombeve/Russia 2018/Përfaqësuesja/International

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

18/07/18 @ 18:21

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Russia 2018/International/Analiza

Kampionët e Botës

16/07/18 @ 23:09

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Russia 2018/International

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

15/07/18 @ 22:38

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

Russia 2018

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15/07/18 @ 21:56

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

Russia 2018/International

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15/07/18 @ 21:50


 
Të gjitha lajmet nga Russia 2018