Të gjitha lajmet

GRUPI L

Chelsea i pagabueshëm, siguron pranverën

Chelsea i pagabueshëm, siguron pranverën

8 November, 2018 @20:41

Chelsea i Maurizio Sarrit ka kaluar edhe njëherë pengesën belloruse, Bate Borisov dhe duke e fituar 1-0 ndeshjen e katërt me radhë në Grupin L të Europa Ligës, ka siguruar fazën pranverore të garave.

Golin e vetëm dhe vendimtar për këtë fitore të Chelseat e ka shënuar sulmuesi francez, Olivier Giroud në minutën e 52-të të ndeshjes.

Sa i përket dueleve tjera në grup, ekipi hungarez Vidi ka mposhtur PAOK-un grek 1-0 sonte dhe renditja në tabelë, dy xhiro pa përfunduar gara në Grupin L është kështu: Chelsea 12p, Vidi 6p, PAOK 3p dhe BATE 3p.

EINTRACHT FRANKFURT - CHELSEA

Vendoset në Londër

Fotot: UEL/fb

2 May, 2019 @23:04

Pedro Rodriguez me golin e shënuar pak para fundit të pjesës së parë në Frankfurt, ka përcaktuar rezultatin përfundimtar të…

ARSENAL - VALENCIA

Dyshja sulmuese siguron fitoren

Foto: UEL/fb

2 May, 2019 @23:01

Arsenali ka mbyllur me fitore 3-1 ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Europa Ligës, derisa përballë kishte Valencian që nisi…

FUTBOLLISTI I PSGsë

Neymar suspendohet për sezonin e ardhshëm

27 April, 2019 @8:25

Futbollisti brazilian i Paris St Germainit, Neymar, është suspsenduar nga UEFA-ja me tre ndeshje moslojë të sezonit të ardhshëm në…

DUELET E PARA

Nata e favoritëve

Foto: Arsenal/fb

11 April, 2019 @22:58

Në natën e parë të çerekfinaleve të Europa Ligës, kanë fituar favoritët pavarësisht se a kanë qenë vendas a mysafir.…

BENFICA - FRANKFURT

Benfica vs. Frankfurt, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:48

Me fillim nga ora 21:00, Benfica dhe Frankfurti përballen mes vete në një prej çerekfinaleve të Europa Leagues. FORMACIONET STARTUESE …

Të gjitha lajmet nga Europa League