Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREMIER LEAGUE

Chelsea me avantazh përpara sfidës me Atletico Madrid

Foto:Google

Chelsea me avantazh përpara sfidës me Atletico Madrid


18 February, 2021 @16:18

Londinezët do shkojnë për ndeshjen kundër liderëve të La Ligës më të pushuar se madrilenët.

Lojtarët e Simeones të mërkuren në mbrëmje zhvilluan ndeshje kundër Levantes në transferë, që përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

Atletico do të përballen përsëri me Levante në kampionat të shtunën, këtë herë në shtëpi, duke zhvilluar tre ndeshje brenda një hapësire prej gjashtë ditësh,.

Ndërsa Chelsea nuk do të ketë probleme të tilla.

Blutë përballen me Southampton të shtunën, por ata nuk kishin asnjë ndeshje në mes të javës pasi kishin arritur plotësisht në programin e tyre të Premier League.

Ndeshja në mes Atletico Madrid dhe Chelsea zhvillohet të martën (21:00).


 
Të gjitha lajmet nga Champions League