Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MAN CITY

City vazhdon me fitore

City vazhdon me fitore


20 December, 2014 @16:15

Kampioni i fundit në Premier League, Manchester City, po vazhdon me formën perfekte të cilën e tregoi në pesë ndeshjet e fundit.

Skuadra e Manuell Pellegrinit e shënoi edhe fitoren e gjashtë me radhë duke e mposhtur kësaj radhe skuadën Crystal Palace, me rezultat 3-0.

Mungesa e sulmuesve si Sergio Aguero, Edin Dzeko dhe Stefan Jovetic, të cilët nuk luajtën në këtë ndeshje për shkak të lëndimeve, nuk i mengoi të kaltërit nga Manchesteri në aspektin e shënimit të golave.

Të tre golat u shënuan në pjesën e dytë të ndeshjes, ndërsa mesfushori ofansiv i Cityt, David Silva, shkëlqeu me dy gola të shënuara. Goli tjetër u shënua nga Yaya Toure në minutën 81’, që ishte edhe goli përcaktues i rezultatit përfundimtar.

City me këtë fitore tani ka 39 pikë, aq sa ka edhe lideri Chelsea që këtë javë do të jetë mysafir i Stoke Cityt.

Rezultatet dhe tabela aktuale.


YLLI SALLAHI

Sallahi në Karlsruher

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Sallahi në Karlsruher

20/12/14 @ 11:27

BAYERN

Robben shpëton Bayernin

Bundesliga

Robben shpëton Bayernin

19/12/14 @ 22:29

JOE HART

Hart vazhdon me Cityn

Premier League

Hart vazhdon me Cityn

19/12/14 @ 21:27

TË LËNDUARIT E BAYERNIT

Një skuadër e fortë me të lënduarit e Bayernit!

Bundesliga

Një skuadër e fortë me të lënduarit e Bayernit!

19/12/14 @ 16:21

ERIC ABIDAL

Pensionohet Abidal

International

Pensionohet Abidal

19/12/14 @ 16:04

DANEZI NË OLD TRAFFORD

Rasmus Højlund - para zyrtarizimit te Manchester United

Premier League/Serie A/Transfere

Rasmus Højlund - para zyrtarizimit te Manchester United

30/07/23 @ 14:11

VAZHDON KONTRATËN ME EKIPIN E FËMIJËRISË

Me rrogë të re, Rashford vazhdon deri në vitin 2028

Champions League/Premier League

Me rrogë të re, Rashford vazhdon deri në vitin 2028

18/07/23 @ 22:29

MEDIA TALK

Broja kërkon largimin nga Chelsea, dy ekipe të PL janë të interesuara

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Broja kërkon largimin nga Chelsea, dy ekipe të PL janë të interesuara

04/07/23 @ 11:10

PREMIER LEAGUE

Sa kanë fituar ekipet e Premier League gjatë sezonit 22/23?

Premier League

Sa kanë fituar ekipet e Premier League gjatë sezonit 22/23?

21/06/23 @ 10:36

the GUNNERS

Partey mund të shkojë, nëse vjen Caicedo

Champions League/Premier League/Transfere

Partey mund të shkojë, nëse vjen Caicedo

14/06/23 @ 08:56

PARADA E FITUESVE

Rreth 200 mijë tifozë priten të festojnë trofeun me Manchester Cityn

Champions League/Premier League

Rreth 200 mijë tifozë priten të festojnë trofeun me Manchester Cityn

11/06/23 @ 23:51

MANCHESTER CITY KAMPION EVROPE

Manchester City për herë të parë fiton Ligën e Kampionëve, kompleton tripletën!

Champions League/Premier League

Manchester City për herë të parë fiton Ligën e Kampionëve, kompleton tripletën!

10/06/23 @ 23:03

CITY FITON EDHE KUPËN

Manchester City fiton edhe FA Cup

Premier League

Manchester City fiton edhe FA Cup

03/06/23 @ 21:08

POCH ZYRTARIZOHET TE CHELSEA!

“Ai duhet të fitojë”, Chelsea emëroi Pochettinon

Premier League/Transfere

“Ai duhet të fitojë”, Chelsea emëroi Pochettinon

30/05/23 @ 14:23

BILETA E FUNDIT PËR PREMIER LIGË 2023/24

Në Wembley, do të përcaktohet pjesëmarrësi i fundit i Premier Ligës 23/24

Premier League

Në Wembley, do të përcaktohet pjesëmarrësi i fundit i Premier Ligës 23/24

18/05/23 @ 11:24


 
Të gjitha lajmet nga Premier League