Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DE BIASI

Dhuratë për lojtarët

Dhuratë për lojtarët


19 June, 2016 @23:39

Selektori i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas ndeshjes ka thënë se fitorja kuq e zi ka qenë e merituar.

“Fituam me meritë ndaj Rumanisë, të cilët kanë pasur të tetën e finales të sigurtë nëse do të na mposhtnin neve. Ka qenë ndeshje tepër emocionuse si ajo ndaj Armenisë në kualifikime,” ka thënë fillimisht De Biasi.

Çka nëse shkon Shqipëria tutje?

“Besoj se kjo skuadër tash mund të jap edhe më tepër. Kemi paguar ndaj Zvicrës, luajtëm ndaj Francës dhe tash me fitore erdhi besimi se mund t’ia arrijmë,” ka shtuar italiani.

TABELA AKTUALE

A ishte kjo dhuratë për ditëlindjen tuaj që e kishit ditë më parë?

“Jo. Kjo është dhuratë për të gjithë këta lojtarë në fushë, që nuk kursyen asgjë nga vetja për të arritur këtu,” ka thënë në fund De Biasi.


MAVRAJ

Fitore 10 milionëshe

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Fitore 10 milionëshe

19/06/16 @ 23:19

SADIKU

Flet golashënuesi historik

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Flet golashënuesi historik

19/06/16 @ 23:04

GRUPI A

Pa gola për kualifikim të dyanshëm

UEFA Euro 2016

Pa gola për kualifikim të dyanshëm

19/06/16 @ 22:56

GRUPI A

Sadiku mban gjallë ëndrrën kuqezi

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Sadiku mban gjallë ëndrrën kuqezi

19/06/16 @ 22:52

GRUPI A

Formacionet zyrtare: Rumani-Shqipëri

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Rumani-Shqipëri

19/06/16 @ 20:14

GRUPI A

Formacionet zyrtare: Zvicër-Francë

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Zvicër-Francë

19/06/16 @ 20:05

EURO2016

Xhaka prin në listën e pasuesve të saktë

UEFA Euro 2016/Sportistë shqiptarë në botë

Xhaka prin në listën e pasuesve të saktë

19/06/16 @ 19:16

KUQEZI

Skenar i njëjtë sikur në kualifikime

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Skenar i njëjtë sikur në kualifikime

19/06/16 @ 17:55

PARA NDESHJES

Tre futbollistë të dyshimtë te Rumania

UEFA Euro 2016

Tre futbollistë të dyshimtë te Rumania

19/06/16 @ 16:22

NGA UEFA

UEFA: “Shqiptarët dijnë të festojnë”

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

UEFA: “Shqiptarët dijnë të festojnë”

19/06/16 @ 15:08

NGA FSHF

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

Kombëtarja

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

22/07/21 @ 17:03

SULMUESI KUQEZI

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

Kombëtarja/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

22/07/21 @ 09:10

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

MIQËSORE

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

16/07/21 @ 18:58

SHQIPËRI

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

Kombëtarja

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

10/06/21 @ 17:38

ÇEKIA - SHQIPËRIA

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

Kombëtarja

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

08/06/21 @ 22:25

TESTI BULLGAR

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

Kombëtarja/International

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

08/06/21 @ 20:01

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

08/06/21 @ 19:50

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

08/06/21 @ 16:30

FSHF

Ditëlindja e 91-të e Federatës

Kombëtarja

Ditëlindja e 91-të e Federatës

06/06/21 @ 14:24


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja