Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ITALIANI

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

Foto: Gazzeta Dello Sport

Di Lorenzo përgatitet për në Angli


12 July, 2021 @13:40

Me Napolin nuk arriti të kualifikohej në Ligën e Kampionëve, gjë që dërgoi edhe deri në lirimin e menaxherit të Napoli, Gennaro Gattuso.

Por, mbrojtësi i djathtë i Italisë, anëtari i Napolit, mbrëmë është bërë kampion i Evropës më kombëtaren e Italisë, trofe ky i cili Italisë i mungonte që nga 1968..

Menjëherë pas përfundimit të “EURO 2020”, drejtuesit e Manchester United janë interesuar për një transferim të mundshëm të tij, nga Napoli, i cili ishte që i hapur që të lë Napoli-n që nga përfundimi i sezonës 2020-2021, e që kosto e tij arrin deri në 20 milionë euro.

Mbrojtësi 27 vjeçar është duke u kërkuar edhe nga klubi anglez, Chelsea, e gjithë kjo për të përforcuar klubet e tyre për sezonën e rradhës në Premier League, e cila pritet të filloj më 13 gusht.

Di Lorenzo është pjesë e klubit të Napoli që nga viti 2019, kur u tranferua nga Empoli. Ai ka zhvilluar 69 ndeshje me Napolin dhe ka shënuar 6 herë, ndërsa ka asistuar 8 herë.


HOLANDEZI I DALLUAR

Dumfries në Itali

Serie A/Transfere

Dumfries në Itali

12/07/21 @ 13:10

NDARJA E RADHËS NGA FLAMURTARI

Leart Emini ndahet me Flamurtarin

FFK Liga e parë/Transfere

Leart Emini ndahet me Flamurtarin

12/07/21 @ 12:45

MERKATO

Mourinho interesohet për mesfushorin e Juventusit

Serie A/Transfere

Mourinho interesohet për mesfushorin e Juventusit

12/07/21 @ 12:45

GIORGIO CHIELLINI

Diçka magjike

Evropiani/Serie A/International

Diçka magjike

12/07/21 @ 11:54

PAS NDESHJES

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

Evropiani/Serie A/International

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

12/07/21 @ 01:01

JUVENTUS

Sulmuesi i Genoas e dëshiron Juventusin

Serie A/Transfere

Sulmuesi i Genoas e dëshiron Juventusin

12/07/21 @ 11:55

PREMIER LEAGUE

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

Premier League/La Liga/Transfere

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

11/07/21 @ 15:10

PREMIER LEAGUE

Mbrojtësi danez në shënjestër të Chelseat

Premier League/Serie A/Transfere

Mbrojtësi danez në shënjestër të Chelseat

10/07/21 @ 16:25

SERIE A

Giroud gati për në Itali

Premier League/Serie A/Transfere

Giroud gati për në Itali

08/07/21 @ 18:58

PSG

Pochettino kërkon yllin francez

Premier League/Ligue 1/Transfere

Pochettino kërkon yllin francez

08/07/21 @ 18:40

BBC MORNING

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

Evropiani/Premier League/International

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

08/07/21 @ 12:48

ANGLIA - DANIMARKA

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

Evropiani/Premier League/International

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

07/07/21 @ 23:46

REAL MADRID

Ancelotti e do në Real Madrid

Premier League/La Liga/Transfere

Ancelotti e do në Real Madrid

07/07/21 @ 17:00

BARCELONA

Griezmann bëhet gati për Premier League

Premier League/La Liga/Transfere

Griezmann bëhet gati për Premier League

06/07/21 @ 18:45

MEDIA TALK

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

Premier League/Serie A/International/Transfere

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

05/07/21 @ 18:43

FC ARSENAL

Është duke u kërkuar tani edhe nga Liverpool

Premier League/Transfere

Është duke u kërkuar tani edhe nga Liverpool

04/07/21 @ 18:20


 
Të gjitha lajmet nga Premier League