Të gjitha lajmet

WOLFSBURG 0-2 DORTMUND

Dortmundi në formë, pret gabimin e Bayernit

Foto: BVB/tw

Dortmundi në formë, pret gabimin e Bayernit

23 May, 2020 @17:53

Forma e mirë e Borussia Dortmundit vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Wolfsburgut, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 0-2.

Raphael Guerreiro, sikurse në javën e kaluar, edhe në këtë xhiro ka shënuar për skuadrën e Dortmundit, pas një asistimi të Thorgan Hazardit në minutën e 32’.

Në minutën e 78’ rezultatin e vulosi Achraf Hakimi, kurse asistuesi ishte zëvendësuesi Jadon Sancho. Për Sanchon ky ishte asistimi i 16 në 24 ndeshjet e luajtura.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e gjashtë rresht për Borussia Dortmundin në Bundesligë.

Dortmund me këtë fitore ngritet në kuotën e 57 pikëve, një më pak se lideri me një ndeshje më pak Bayern Munchen, që do të takohet sot me fillim nga ora 18:30 kundër Eintracht Frankfurt.

PADERBORN 1-1 HOFFENHEIM

Pika e radhës për Gjasulën, s’i nxjerr nga fundi

Foto: Paderborn./fb

23 May, 2020 @17:54

Gjasula i plotë në barazimin e Paderbornit. Reprezentuesi i Shqipërisë Klaus Gjasula i kompletoi 90 minuta në barazimin 1-1 të…

FREIBURG 0-1 WERDER

VAR shpëton Werderin zhgënjyes

Foto: Werder/fb

23 May, 2020 @17:38

Ka qenë video asisten referi (VAR) që ka shpëtuar Werderin dhe i ka sjellë tre pikë të plota skuadrës ku…

FREIBURG - WERDER, 11s

Dy ndërrime në 11-shen e Werderit për sot

Foto: WerderBremen/fb

23 May, 2020 @14:47

Për dallim nga ndeshja e kaluar, e para pas rifillimit të Bundesligës, trajneri i ekipit të Werderit, Florian Kohfeldt, ka…

HERTHA BERLIN 4-0 UNION BERLIN

Labadia këndell Herthën pas rifillimit të Bundesligës

Foto: bundesliga/tw

22 May, 2020 @22:19

Start perfekt i Hertha Berlinit pas rifillimit të stinorit. Fitore bindëse në xhiron e XXVI dhe fitore bindëse edhe sonte…

BABA I RI

Miloti dhe Belkizja bëhen me djalë

19 May, 2020 @16:15

Sot futbollisti i reprezentacionit të Kosovës dhe Werder Bremenit, Milot Rashica,  është bërë baba. E shoqja e tij Belkizja ka…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga