Të gjitha lajmet

BARDHEKALTËRIT

Drita zyrtarizon Malokun dhe niset për Bullgari

Foto: KFDrita/fb

Drita zyrtarizon Malokun dhe niset për Bullgari

25 July, 2019 @11:33

Ish kampionia e Kosovës, Drita, dje ka zyrtarizuar portierin Faton Maloku dhe është nisur për fazën e dytë përgatitore në Bansko të Bullgarisë.

Maloku, që ka mbrojtur më parë për Hajvalinë, Gjilanin dhe së fundi Kukësin në Superioren shqiptare, tashmë është anëtar i ri i Dritës së Gjilanit.

Në anën tjetër, ekipi ka paralajmëruar qëndrim dhjetë ditor në Bansko, ku do t’i zhvillojë edhe tre ndeshje miqësore - derisa emrat e ekipeve me të cilat do të ndeshet nuk i ka bërë të ditur.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga