Të gjitha lajmet

PREZANTOHET TRAJNERI I RI

Kukësi prezanton trajnerin e ri të skuadrës

Foto: FKKukesi/fb

Kukësi prezanton trajnerin e ri të skuadrës

25 July, 2019 @10:37

Në konferencën për shtyp të paralajmëruar për orën 10:00, nënkampioni i Shqipërisë, Kukësi ka prezantuar trajnerin e ri të skuadrës.

Bashkë me drejtorin sportiv, Nderim Nexhipi, në konferencë, është paraqitur edhe ish trajneri i Dritës së Gjilanit, Shpëtim Duro, i cili tash e tutje do të ketë në dorë timonin e ekipit të kaltër nga qyteti që bashkon Drinin e Bardhë dhe të Zi.

Përvojë në shqiptari

Duro është njëri nga trajnerët më me përvojë në Shqipëri. Ai është ndër trajnerët e paktë (ndoshta edhe i vetmi) që ka pasur rastin të drejtojë skuadra nga e gjithë shqiptaria, duke pasur parasysh se përveç punës me (Partizanin, Skënderbeun, Besën, Flamurtarin…) ka punuar edhe në Kosovë me Dritën si dhe në Maqedoni me Shkëndijën.

Përvoja e tij, si dhe përforcimet e deritashme të bëra të Kukësit, premtojnë një stinor që mund të rikthejë ekipin në krye të Superiores.

 

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga