Të gjitha lajmet

DUKAGJINI

Ekipi i ri i Superligës në Ohër ndaj Tiranës

Fotot: KFDukagjini/fb

Ekipi i ri i Superligës në Ohër ndaj Tiranës

24 July, 2019 @16:17

Skuadra e re e Superligës, Dukagjini, pasi që emëroi në krye të shtabit teknik trajnerin me përvojë, Xhengis Rexhepi, tashmë është duke u stërvitur dy herë në ditë dhe po ngrit qëndrueshmërinë e futbollistëve për edicionin që vjen.

Pas fazës përgatitore të zhvilluar në Kosovë, ekipi qe disa ditë gjindet në Ohër të Maqedonisë Veriore ku po bën përgatitjet.

Dukagjini mposhti në miqësoret e para përgatitore Onixin dhe Dritën e Bogovinës. Tash e pret një test tepër i rëndësishëm ekipin e Rexhepit.

Xhengis Rexhepi

Ata kanë përcaktuar miqësore me skuadrën e Tiranës. Ndeshja do të luhet sot.

Dukagjini këtë verë zyrtarizoi si futbollistë treshen e Vëllaznimit: Altik Muhaxhiri, Jeton Dushi dhe Ilir Syla. Morrën edhe Ilir Mustafën e Elton Basriun me përvojë nga Superliga.

Deri në fund të afatit kalimtar dhe pas fazës përgatitore ekipi pritet të shihet nëse do të bëj edhe ndonjë përforcim, para stinorit të ri të Superligës.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga