Të gjitha lajmet

ENIS GAVAZAJ

Mesfushori i kombëtares, zyrtarisht te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

Mesfushori i kombëtares, zyrtarisht te Kukësi

22 July, 2019 @23:29

Mesfushori 24 vjeçar i kombëtares shqiptare, Enis Gavazaj, është lojtar i ri i Kukësit, ka bërë të ditur faqja zyrtare e ekipit verilindor të Shqipërisë.

Gavazaj i lindur në Zhur të Prizrenit së fundi ka qenë pjesë e ekipit të Dinamo Minskut në Bjellorusi, ndërsa më parë ka luajtur edhe për Yeniseyin rus.

Ai së fundi ka pasur paraqitje me Shqipërinë në kuadër të Ligës së Kombeve, derisa ekipin e drejtonte Christian Panucci. Gavazaj ka kaluar të gjitha grupmoshat e Shqipërisë, duke nisur nga U19, U21 dhe së fundi edhe seniorët.

Kukësi ka bërë të ditur se Gavazaj ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me ekipin.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga