Të gjitha lajmet

DREJT SERIE A-së

Fenerbahçe fiton 60-fish nga Elmasi

Fenerbahçe fiton 60-fish nga Elmasi

22 July, 2019 @11:04

Në vitin 2017 Fenerbahçe e bleu talentin e Rabotniçkit, Elif Elmas, për 295 mijë euro. Derisa pritet zyrtarizimi i lojtarit te Napoli, mediat turke kanë bërë llogaritjen e fitimit të ekipit nga Stambolli për shitjen e lojtarit.

Napoli do të paguajë 17.5 milionë euro dëmshpërblim për reprezentuesin e Maqedonisë Veriore, derisa Elif është përshëndetur me ekipin turk.

Fitim i pastër 60-fish nga lojtari, thuhet në llogaritjen e bërë, derisa mesfushori i talentuar do të punojë tash e tutje me Carlo Ancelottin te Napoli dhe do të ketë mundësinë të luajë në Ligë të Kampionëve.

Elmas është 19 vjeçar, mesfushor organizativ dhe vlerësohet si njëri ndër lojtarët më potencial të rajonit, që mund të shpërthejë edhe më në vitet në vazhdim.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga