Të gjitha lajmet

EKIPET SHQIPTARE NË #UEL

Teuta fiton, Kukësi barazon, Laçi lufton, Shkupi befasohet - krejt eliminohen

Teuta fiton, Kukësi barazon, Laçi lufton, Shkupi befasohet - krejt eliminohen

18 July, 2019 @23:40

As në Europa League, asnjë ekip shqiptar nuk ka arritur të kalojë në raundin e dytë kualifikues.

Teuta fitoi 1-0 ndaj Ventspilsit letonez sonte në Durrës, por pamjaftueshëm për të shkrirë rezultatin 3-0 nga ndeshja e parë. Ventspils shkon tutje, ndërsa goli i Sherif Kallakut do të mbetet vetëm për statistikë dhe për disa pikë për ligën shqiptare në renditjen e UEFA-së.

Kukësi ka barazuar ndaj ekipit të Debrecenit hungarez 1-1 sonte, por humbja prej 3-0 në përballjen e zhvilluar në Hungari çon mysafirët përpara.

Laçi ka qenë ekipi që ka luftuar më së shumti, por assesi të arrijë te goli sonte në Izrael. Hapoel Beer Sheva fitoi 1-0 ndaj Laçit, që kishte barazuar 1-1 në Shqipëri, dhe kështu përshëndetet nga garat evropiane.

E Shkupi është befasuar keq në shtëpi. Pas paraqitjes së mirë në Armeni ndaj Pyunikut, ku kishte fitoren në duar dhe në fund barazoi 3-3, sonte në Shkup si vendas u mposht nga armenët 1-2 dhe u eliminua.

Kështu, të gjitha ekipet shqiptare pjesëmarrëse në Europa Ligë u përshëndetën nga gara.

Ndërsa të gjitha ekipet shqiptare të eliminuara nga raundi i parë i kualifikimeve të Ligës së Kampionëve, do të marrin pjesë në raundin e dytë kualifikues të Europa Ligës: Feronikeli, Partizani dhe Shkëndija.

PAS ELIMINIMIT

Shkëndija mëson rivalin në Europa Ligë

Foto: KFShkendija Official

16 July, 2019 @22:29

Pas eliminimit të papritur nga Liga e Kampionëve, kampionia e Maqedonisë Veriore, Shkëndija ka mësuar rivalin e radhës në gara…

HIDHET POSHTË ANKESA E SKËNDERBEUT

CAS jep vendimin, Skënderbeut gjobë milionëshe dhe përjashtim

12 July, 2019 @13:28

Skënderbeu është fajtor për rregullim rezultatesh. Kështu ka vendosur CAS (Tribunali i Arbitrazhit Sportiv) pasi që ka publikuar vendimin, pas…

EKIPET SHQIPE NË EUROPA LEAGUE

Kukësi e Teuta mposhten thellë, Laçi e Shkupi me gjasa

Fotot: FCShkupi/fb

11 July, 2019 @20:56

Kanë përfunduar ndeshjet e të gjitha ekipeve shqiptare sot në kuadër të raundit të parë kualifikues të Europa Ligës. …

PRISHTINA

Ekipi i parë nga Kosova, që mposhtet nga një ekip i Gjibraltarit

Foto: prishtinafc.com

3 July, 2019 @11:52

Përveç që u eliminua në raundin preliminar të garave kualifikuese për Europa Ligë, Prishtina ka shënuar edhe një histori të…

ST JOSEPH'S - PRISHTINA

Prishtina zhgënjen përsëri, mposhtet dhe eliminohet

G.B për TOPSPORTI

2 July, 2019 @19:38

Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë në shtëpi, Prishtina ka zhgënjyer edhe në ndeshjen e kthimit ndaj skuadrës St…

Të gjitha lajmet nga Europa League