Të gjitha lajmet

NË PRIZREN

Liria shton edhe një portier në skuadër

Foto; FCLiria/fb

Liria shton edhe një portier në skuadër

18 July, 2019 @16:18

Skuadra e Lirisë ka regjistruar edhe përforcimin e radhës për stinorin 2019/20 në Ligë të Parë të Kosovës.

Ekipi që stinorin e kaluar ra nga Superliga dhe dëshiron kthimin e menjëhershëm në elitë, ka bërë të ditur sot se ka arritur marrëveshje një vjeçare me portierin Elidon Selaci, që më parë ka veshur fanellën e Kamzës në Kategorinë Superiore shqiptare.

Përndryshe, Elidoni është 29 vjeç dhe është i lindur në Fushë Krujë. Ai para se të jetë pjesë e Kamzës, ku kryesisht ka qenë rezervë në stinorin e kaluar, ka mbrojtur për Burrelin dhe për Korabin.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga