Të gjitha lajmet

NË TURQI

Erdon Daci vazhdon me Konyasporin

Erdon Daci vazhdon me Konyasporin

22 July, 2019 @12:25

Futbollisti i ri nga Shkupi, Erdon Daci, ka vazhduar kontratën me Konyasporin edhe për katër vite tjera, duke u zyrtarizuar kështu me kontratë deri më qershor të vitit 2023.

Konyaspor e ka marrë si lojtar të lirë Dacin nga Vardari në korrik të vitit 2017 dhe tashmë mesfushori, që më parë ka luajtur për U21 të Konyas, do të mund të paraqitet edhe për ekipin e parë, pasi që ekipi turk veçse ia vazhdoi kontratën për 4 vitet e ardhshme.

Daci është 21 vjeç dhe luan në fazën ofanzive të ekipit. Ai nuk është paraqitur ende me reprezentacionin e Maqedonisë Veriore, ndërsa ka fituar Superkupën e Turqisë me ekipin e tij në vitin 2018.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga