Të gjitha lajmet

KUKËS

Kukësi huazon Toure Camaranë

Foto: KFKukesi/fb

Kukësi huazon Toure Camaranë

22 July, 2019 @15:44

Skuadra e Kukësit, që u eliminua nga garat evropiane duke mos e kaluar pengesën e parë kualifikuese në Europa Ligë, Debrecenin, ka zyrtarizuar përforcimin e gjashtë të kësaj vere.

Fjala është për sulmuesin kamerunas Oumar Toure Camara, i cili vjen si huazim prej Besëlidhjes. Camara ka pasur një stinor të mirë dhe ka bindur drejtuesit e Kukësit që ta marrin së paku si huazim këtë stinor lojtarin në fjalë.

Ai është bërë përforcimi i gjashtë i Kukësit për stinorin e ri, pas Ilir Avdylit, Emiljano Mustës, Bruno Lulajt, Marko Çemës dhe Tome Kitanovskit.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga