Të gjitha lajmet

SULMUESI I RI

Miris Hoti, talenti që po provohet jashtë Kosovës

Miris Hoti, talenti që po provohet jashtë Kosovës

22 July, 2019 @14:44

Futbollisti 19 vjeçar Miris Hoti, këto ditë do të shkojë në prova në disa ekipe të ndryshme evropiane, për të cilat emrat nuk i ka bërë të ditur, ndërsa do të provohet në ekipe holandeze, gjermane dhe turke.

Futbollisti që luan në pjesën ofanzive të fushës ka qenë golashënues më i mirë i ligës rajonale të Prizrenit në moshën 15 vjeçare dhe menjëherë u morr nga Kukësi.

Mirëpo, një lëndim i rëndë në ligament bëri atë që të pushojë për gati dy vjet, derisa u shërua plotësisht. Në ndërkohë ai luajti për Drinin e Bardhë në Ligë të Kosovës, prej ku kaloi te Veleçiku i Kategorisë së Parë të Shqipërisë.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga